Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wystawa znaczków z Janem Pawłem II w towarzystwie stuletniego listonosza

czwartek, 16 lutego 2023 23:38 / Autor: Łukasz Czerwiak
Wystawa znaczków z Janem Pawłem II w towarzystwie stuletniego listonosza
Fot. Sławomir Mazur
Wystawa znaczków z Janem Pawłem II w towarzystwie stuletniego listonosza
Fot. Sławomir Mazur
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W kościele pw. Przemienienia Pańskiego w kieleckim Białogonie odbył się wernisaż wystawy filatelistyczną „Jan Paweł ll – w stulecie urodzin”. Gościem wspólnoty parafialnej był 100-letni listonosz.

16 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek. Z tej okazji Poczta Polska we współpracy z kielecką parafią zorganizowała wystawę poświęconą postaci św. Jana Pawła II.

– Szczególnie się cieszę, że na naszym otwarciu gości pan Władysław Szlęzak, nasz parafianin. Był on listonoszem, a w sierpniu skończył 100 lat – powiedział ks. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii.

– Czuję ogromną radość, ponieważ odbyła się taka piękna uroczystość. To wielki zaszczyt, że zostałem zaproszony. Bardzo dobrze, że się jednoczymy i pamiętamy o tak ważnych postaciach – mówił Władysław Ślęzak.

Jak podkreślał ks. Radziszewski właśnie setna rocznica przyjścia na świat listonosza była dla niego impulsem do zorganizowania tego spotkania. Wyszedł on z inicjatywą do Poczty Polskiej w Kielcach, która pozytywnie odpowiedziała na to wezwanie.

– Na przygotowanych przez nas kilkunastu planszach, zaprezentowane zostały znaczki upamiętniające pontyfikat papieża Polaka. Znajdują się na nich m.in. wizyty duszpasterskie Jana Pawła II w Polsce oraz jego kanonizacja – mówił Tomasz Wiatrowski, wicedyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Kielcach.

Zgromadzeni wierni mieli szanse zobaczyć najpiękniejszy znaczek sakralny na świecie. Właśnie ten z kanonizacja Karola Wojtyły otrzymał taki tytuł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO