Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Nowi kanonicy uroczyście wprowadzeni do Wiślickiej Kapituły Kolegiackiej

wtorek, 08 września 2020 13:38 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Ksiądz Marek Zawłocki - proboszcz parafii w Górnie, ks. Paweł Majewski w Nowym Korczynie i ks. Mirosław Błoniarz w Łukowej zostali uroczyście wprowadzeni przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego do Wiślickiej Kapituły Kolegiackiej. 

Jak podkreślił biskup Jan Piotrowski, obecność nowych kanoników w Wiślickiej Kapitule jest wymownym znakiem gotowości, współpracy i pogłębiania kultu Matki Bożej w Wiślickim Sanktuarium. Duchowni zostali docenieni za postawę odznaczającą się prawością nauki, życia oraz wieloletnią gorliwą posługę w Kościele Katolickim.

Jak podkreślali kapłani, to wydarzenie było dla nich ogromnym przeżyciem. – Dzień wprowadzenia na kanonika to dzień ogromnej wdzięczności za to, co mnie spotkało, za wszystkie łaski. Za to, że ksiądz biskup mnie dostrzegł. Dziękuję Dobremu Bogu i Matce Boskiej, że mogę tutaj dziś być. Jest to dla nas zaszczyt, ale też mobilizacja do działań na przyszłość. Dla każdego kapłana jest to ogromne wyróżnienie i nowy impuls do działania, podejmowania inicjatyw duszpasterskich i nie tylko – mówi ks. Paweł Majewski, kustosz Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie.

Nowi kanonicy zostali wprowadzeni na mocy dekretu, który został ogłoszony przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego 4 czerwca 2020 roku.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO