KOŚCIÓŁ
Nasi przewodnicy na Jasnej Górze. Wzięli udział w jubileuszowym wydarzeniu


Na Jasnej Górze odbyła się 40. Pielgrzymka Przewodników Turystycznych. Co ciekawe, wydarzenie to pomysł przewodników świętokrzyskich, którzy również w tym roku stawili się w częstochowskim sanktuarium.
Uczestnicy wzięli udział w wykładach, ale również znaleźli czas na zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych.
– To okazja żeby się spotkać, wymienić informacjami i uczestniczyć w liturgii, w tym m.in. Apelu Jasnogórskim. W tym roku podczas niedzielnych wykładów mogliśmy zobaczyć nigdy niepublikowane zdjęcia obrazu Matki Bożej, można powiedzieć z drugiej strony ołtarza. To jest wiedza niesamowita, którą zyskują przewodnicy podczas właśnie takich spotkań. Takim smaczkiem i wisienką na torcie było również zaprezentowanie ryngrafu przewodników turystycznych z Polski, gdzie zamontowano blachy przewodnickie. Tak się składa, że blacha o numerze 13 Przewodnika Chęciny znalazła się właśnie na tym ryngrafie, który zostanie jako wotum na Jasnej Górze – mówił Dominik Kowalski, przewodnik.
W pielgrzymce wzięło udział ponad pół tysiąca osób z całego kraju.
https://emkielce.pl/kosciol/nasi-przewodnicy-na-jasnej-gorze-wzieli-udzial-w-jubileuszowym-wydarzeniu#sigProGalleria3f086b64c8

![[FOTO] Boże Ciało w diecezji kieleckiej. Piękne procesje w wielu parafiach](/media/k2/items/cache/44dfc2fea718d137b71cbbcc70cc0cde_L.jpg)

![[FOTO] Tłumy wiernych przeszły ulicami Kielc w procesji Bożego Ciała](/media/k2/items/cache/5091956c72e61d49daf7d1e9fcd78637_L.jpg)

![Boże Ciało w diecezji kieleckiej [LISTA]](/media/k2/items/cache/2f598cf8927ff87a91f027eb070c814a_L.jpg)


