Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Męski Różaniec w parafii przy ulicy Urzędniczej

niedziela, 11 lutego 2024 19:18 / Autor: Michał Łosiak
Męski Różaniec w parafii przy ulicy Urzędniczej
Męski Różaniec w parafii przy ulicy Urzędniczej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Mężowie, ojcowie, dziadkowie, zarówno starsi, jak i młodsi mężczyźni wzięli dziś (11 lutego) udział w Męskim Różańcu. Modlitewne spotkanie organizowane jest w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny ponad trzech lat.

Jest niedziela, tuż przed godziną 17. Do kościoła „za torami” zmierzają mężczyźni, którzy chcą ofiarować modlitwę różańcową w różnych intencjach. Jednym z nich jest Karol Dorosz, który docenia wartość takie formy bliskości z Bogiem i Maryją.

– W obecnej sytuacji każdy mężczyzna powinien pokazać swój charakter. Można to zrobić poprzez różaniec, który dodaje mi siły. Codziennie staram się odmawiać jedną dziesiątkę. Daje to dużo dobra w moim życiu. To swoista inwestycja w życie duchowe, ale również w wychowanie dzieci – podkreślił.

Jak mówi z kolei ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii przy ulicy Urzędniczej w Kielcach, Męski Różaniec stanowi zarówno świadectwo, ale również wielki znak wiary.

– To piękne świadectwo wiary i ogromny znak dla rodziny, społeczności i parafii. Ta forma stanowi uświęcenie zadania wypełniania roli mężczyzn – męża, ojca, syna. Wartości duchowe są odrzucane przez ten świat. Jestem ogromnym zwolennikiem i orędownikiem tego, aby coraz większa grupa mężczyzn angażowała się w życie Kościoła i parafii. To znak dla dzisiejszego świata, że to wartości duchowe są ważniejsze, niż ziemskie – zauważył kapłan.

Pierwszy Męski Różaniec w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach odbył się w październiku 2020 roku z inicjatywy Waldemara Czerwińskiego. Jak sam podkreśla, jego organizatorem jest Maryja, a on tylko… podwykonawcą.

– Maryja nauczyła mnie modlić się na różańcu. Poprzez Nowennę Pompejańską odkryłem jak wiele ona dla mnie znaczy. Później odkryłem postać inicjatora Męskiego Różańca – ks. Dominika Chmielewskiego. Pomyślałem, żeby się tego podjąć. Na początku było trudno, bo „kudłaty” mieszał w moim życiu. Z czasem to ruszyło. Pierwsze wydarzenie zorganizowaliśmy razem z Rycerzami Kolumba w centrum Kielc. Po tym zwróciłem się do ks. Tadeusza Musiała, czy nie możemy podjąć takiej inicjatywy w parafii przy ulicy Urzędniczej – opowiadał w rozmowie z Radiem eM Kielce.

Męski Różaniec odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Początek o godzinie 17.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO