Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Jak wygląda chrześcijaństwo w Japonii? Niecodzienna wizyta w Sanktuarium św. Józefa

sobota, 01 maja 2021 18:26 / Autor: Beata Kwieczko
Jak wygląda chrześcijaństwo w Japonii? Niecodzienna wizyta w Sanktuarium św. Józefa
Jak wygląda chrześcijaństwo w Japonii? Niecodzienna wizyta w Sanktuarium św. Józefa
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Trzeciego maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny na kieleckim Szydłówku będzie gościć jezuitę - ojca Zygmunta Kwiatkowskiego, który opowie o cudach chrześcijaństwa w Japonii oraz objawieniach Matki Bożej w Akita.

Ojciec Zygmunt Kwiatkowski jest duszpasterzem i rekolekcjonistą, który przez ponad 30 lat pracował jako misjonarz w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Jest też autorem m.in. książek "Za daleki Bliski Wschód", "Życie Między Pustyniami. Klasztor Mar Musa Al Habashi", "Z krzyżem w kraju półksiężyca", "Myrna Nazzour. Cudowna normalność wiary" i "Kartki z Bliskiego Wschodu", w których opisuje doświadczenia, jakie zdobył na misjach. Napisał także książkę "Modlić się życie", w której podsumowuje swoją praktykę duszpasterską i pracę formacyjną ze świeckimi.

Z kolei w dwóch innych publikacjach: "Chrystus w Japonii. Smak krzyża", a wcześniej w studium "Akita. Matka Boża Japońska. Tajemnica Objawień" napisał o objawieniach Matki Bożej japońskiej zakonnicy Agnieszce Sasagawa z klasztoru Służebnic Eucharystii w Akita, które miała od czerwca 1973 do września 1981 roku.

Tematykę tę przybliży podczas homilii, jakie wygłosi na Mszach świętych w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w najbliższy poniedziałek, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

– 3 maja to szczególny powód, aby modlić się do Matki Bożej w intencji naszej rodziny polskiej. Potrzebujemy Jej wstawiennictwa i opieki, szczególnie w tym trudnym okresie pandemii, jaki aktualnie przechodzimy wraz z całym światem, oraz w związku z wyzwaniami spowodowanymi kryzysem kulturowym i zamieszaniem politycznym, jaki obecnie także przeżywamy – mówi ojciec Zygmunt Kwiatkowski.

Zainteresowane osoby będą mogły nabyć książkę dotyczącą Akity i cudów chrześcijaństwa w Japonii, a także publikacje "Modlić się życiem" oraz "Cudowna normalność wiary".

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO