Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Nowa siedziba Diecezjalnego Centrum Wolontariatu poświęcona

poniedziałek, 30 września 2019 14:55 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Mateusz Wolski
Michał Łosiak

Biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk dokonał uroczystego poświęcenia nowej siedziby Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. – To naturalny krok w kierunku rozwoju – mówi Radiu eM Kielce ks. Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas.

Nowa siedziba mieści się przy ulicy Małej. Ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, uważa, że może przyczynić się ona do rozwoju działań Centrum. – Powstało ono 12 lat temu przy Caritas i korzystało z naszych pomieszczeń. Kiedy pojawiła się możliwość realizacji większych projektów, dotychczasowy lokal okazał się zbyt ciasny i szukaliśmy możliwości stworzenia lepszych warunków. Szczęśliwie udało się znaleźć takie miejsce niedaleko – tłumaczy dyrektor.

Diecezjalne Centrum Wolontariatu działa od 12 lat i spełnia ważną rolę na wolontaryjnej mapie naszego miasta. – Po pierwsze, celem centrum jest angażowanie osób do pracy w wolontariacie. Po drugie, szkolimy wolontariuszy i w tym względzie nabieramy rozmachu. Kolejny, trzeci element to podejmowanie inicjatyw własnych w postaci wydarzeń promujących idee służące człowiekowi – dodaje ks. Stanisław Słowik.

Nowy budynek poświęcił biskup Marian Florczyk. – Cieszę się, że takie miejsce w Kielcach istnieje i obyśmy mieli tutaj jak najwięcej wolontariuszy. Jeśli tak się stanie, to nasze życie będzie spokojniejsze i będziemy mogli liczyć na pomoc – mówił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

(Fot. Mateusz Wolski)

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO