Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Czwarty dzień pielgrzymowania. Z Kielc przez Piekoszów do Zajączkowa

środa, 09 sierpnia 2023 12:14 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Czwarty dzień pielgrzymowania. Z Kielc przez Piekoszów do Zajączkowa
[FOTO] Czwarty dzień pielgrzymowania. Z Kielc przez Piekoszów do Zajączkowa
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Trwa 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy wyruszyli ze stolicy regionu, aby w Piekoszowie uczestniczyć w Eucharystii. Na zasłużony odpoczynek udadzą się do Zajączkowa i Gnieździsk.

W homilii, ks. Rafał Gudwański, tegoroczny kaznodzieja pielgrzymkowy, podkreślił, że Duch Święty jest potrzebny każdemu chrześcijaninowi, tak jak woda jest konieczna do życia.

– Dzisiaj będę mówił o odwodnieniu. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest nawodnianie organizmu. Mówię o tym nie dlatego, że jest pielgrzymka i trzeba zrobić wykład, lecz List św. Pawła do Koryntian, który dzisiaj dostajemy w Liturgii, wyraźnie mówi nam o piciu. Słyszymy, że wszyscy otrzymaliśmy jednego Ducha do wypicia. Nikt nas bez naszej woli nie będzie napełniał Duchem Świętym. To porównanie pokazuje, że nie możemy o Niego prosić jednorazowo, ale codziennie  – powiedział ks. Rafał Gudwański, tegoroczny kaznodzieja pielgrzymkowy.

Posłuchaj całej homilii:

W dniu kolejnego odcinka trasy, pielgrzymi wysłuchali konferencji „Duch Święty jednoczy, uświęca i prowadzi wspólnotę Kościoła”. Gościem ks. Grzegorza Stachury jest ks. Mateusz Szostak.

– Duch Święty nieustannie pulsuje w Kościele. Daje cały czas swoje życie i Go prowadzi. Dlatego jesteśmy szczęściarzami, będąc częścią Ciała Chrystusa – opowiada ks. Szostak.

Posłuchaj całej konferencji:

W ramach „Magazynu Pielgrzyma” codziennie rozmawiamy z pątnikami. Wczoraj mówiliśmy o trudnościach, dlatego dzisiaj zapytaliśmy ich o to, co jest w pielgrzymce najpiękniejsze.

– Byłam na pielgrzymce już 14 razy i zawsze chodziłam, aby prosić. Dzisiaj widzę, jak wiele łask otrzymałam i mogę iść i za to dziękować. Piękne jest także to, że jesteśmy braćmi i siostrami, tworzącymi jedną wielką rodzinę. Chociaż z wieloma osobami widzimy się raz w roku, to i tak jesteśmy sobie bardzo bliscy – opowiada Marysia Hermanowska z grupy czerwono-niebieskiej.

Posłuchaj dzisiejszego wydania:

Serdecznie zapraszamy na „Magazyn Pielgrzyma”, który już dziś i w pozostałe dni pielgrzymki o godzinie 19:45 na antenie Radia eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO