Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Caritas pomaga potrzebującym przed świętami

czwartek, 23 grudnia 2021 13:45 / Autor: Michał Łosiak
Caritas pomaga potrzebującym przed świętami
Fot. Tegoroczna zbiórka żywnosci
Caritas pomaga potrzebującym przed świętami
Fot. Tegoroczna zbiórka żywnosci
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad dziesięć ton żywności udało się zebrać podczas przedświątecznej zbiórki żywności Caritas w diecezji kieleckiej. Dzięki temu osoby ubogie otrzymały ponad dwa tysiące paczek. Bezdomni, ubodzy i samotni będą mogli ponadto wziąć udział w specjalnej Wigilii.

Przypomnijmy, że zbiórka żywności odbywała się w ponad się w ponad 60 sklepach w naszej diecezji.

– Cieszymy się, że miała miejsce. W ubiegłym roku i na Wielkanoc nie mogliśmy przeprowadzić takiej akcji. Teraz zebraliśmy około dziesięć ton żywności, która w znacznej mierze trafiła do przygotowywanych paczek przedświątecznych. Część produktów zakupiliśmy z własnych środków, a część otrzymaliśmy od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych – tłumaczy ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

W sumie do potrzebujących trafiło ponad dwa tysiące paczek. 700 z nich przekazano w Punkcie Pomocy Doraźnej, a drugie tyle poprzez parafialne zespoły Caritas.

Znaczna część zostanie rozdana podczas Wigilii dla Osób Bezdomnych, Ubogich i Samotnych, organizowanej 24 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury.

– W tym roku ma ona inny wymiar niż przed pandemią. Ze względu na pandemię zdecydowaliśmy się zorganizować ją na placu przed budynkiem. Będzie wystawiony specjalny namiot, stoły i krzesła. Do wspólnego stołu zasiądą księża biskupi. Stworzymy odpowiedni klimat, aby osoby ubogie poczuły się wyjątkowo – dodaje  ks. Krzysztof Banasik.

Wcześniej biskup kielecki Jan Piotrowski będzie przewodniczył Mszy Świętej w intencji osób ubogich w kieleckiej katedrze, o godzinie 6.15.

Kolejną akcją Caritas jest w okresie świątecznym Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzedaż lub zakupili świecę Caritas. To konkretny znak pomocy bliźnim. Dochód z akcji przeznaczamy na wsparcie dzieci – podkreśla wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO