Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski do dzieci: Bądźcie świadkami Chrystusa każdego dnia

sobota, 17 września 2022 18:32 / Autor: Radio eM
Biskup Jan Piotrowski do dzieci: Bądźcie świadkami Chrystusa każdego dnia
Fot. diecezja.kielce.pl
Biskup Jan Piotrowski do dzieci: Bądźcie świadkami Chrystusa każdego dnia
Fot. diecezja.kielce.pl
Radio eM
Radio eM

Za nami Misyjny Synod Dzieci, który odbył się w Kampusie Uniwersytetu Kardynała Stefa Wyszyńskiego w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Wszystko w ramach trwającego jubileuszu stulecia Dzieła Misyjnego Dzieci. W wydarzeniu wzięły udział delegację dzieci zaangażowane w ogniska misyjne z 33 diecezji. Młodzi ludzie mogli m.in. zapoznać się z działalnością UKSW, a także z działaniami podjętymi na rzecz swoich rówieśników w krajach misyjnych. Nie zabrakło pracy w grupach, a także wspólnej zabawy i śpiewu.

Mszę Świętą w kościele w Lasku Bielańskim odprawił arcybiskup Salvatore Pennachio, nuncjusz apostolski w Polsce. Po Eucharystii na uczestników czekało wiele atrakcji, w tym m.in. misjonarze i wolontariusze misyjni, ale również saperzy, strażacy i policjanci.

synodzika

Synod zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przewodniczył jej biskup Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

–  Kochani mali misjonarze, dziewczęta i chłopcy, posyłam was w imię Chrystusa, abyście byli Jego świadkami każdego dnia, w każdej chwili i każdej sytuacji. Niech towarzyszy wam Boże błogosławieństwo – mówił Pasterz Kościoła kieleckiego.

– Naszą diecezję reprezentowały dwie parafie: Wolica-Tokarnia i Parafia Chełmce. W czasie spotkania dzieliliśmy się tym, co dla misji robią dzieci. Zastanawialiśmy się także, jak bardziej można ożywić ducha misyjnego w lokalnych wspólnotach Kościoła – mówi ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

synody

(źródło: missio.org.pl/diecezja.kielce.pl)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO