Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Korzystne kredyty - jak znaleźć kredyt gotówkowy na najlepszych warunkach? - Artykuł sponsorowany

wtorek, 08 grudnia 2020 11:59 / Autor: Magdalena Nowak
Korzystne kredyty - jak znaleźć kredyt gotówkowy na najlepszych warunkach? - Artykuł sponsorowany
Korzystne kredyty - jak znaleźć kredyt gotówkowy na najlepszych warunkach? - Artykuł sponsorowany
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Polacy chcą zaciągać przede wszystkim kredyty tanie. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo nie chcemy ponosić przecież zbędnych opłat za skorzystanie z oferty instytucji bankowej. Okazuje się jednak, że popełniamy bardzo często mnóstwo błędów podczas weryfikacji ofert kredytowych.

Korzystne kredyty - jak znaleźć kredyt gotówkowy na najlepszych warunkach?

 

Polacy chcą zaciągać przede wszystkim kredyty tanie. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo nie chcemy ponosić przecież zbędnych opłat za skorzystanie z oferty instytucji bankowej. Okazuje się jednak, że popełniamy bardzo często mnóstwo błędów podczas weryfikacji ofert kredytowych.

 

Korzystne kredyty to nie tylko takie, które wykazują niską ratę comiesięczną. Pod uwagę należy brać znacznie więcej czynników, dzięki którym udaje się zawrzeć naprawdę opłacalne umowy z bankami. Jak znaleźć kredyt gotówkowy na najlepszych warunkach? Przedstawiamy szczegółowe informacje w tym zakresie oraz porównywarkę kredytów gotówkowych Totalmoney, która nam to umożliwi.

 

Korzystne kredyty, czyli jakie?

 

Każdy bank realizuje zupełnie inną politykę kredytową, dlatego też nie ma dwóch identycznych zobowiązań. Oczywiście, wszystkie muszą być zgodne z przepisami polskiego prawa i ustalonymi normami, natomiast warunki kredytowe znacznie się do siebie różnią. Nierzadko wpływa to nie tylko na proces zaciągania zobowiązania kredytowego, ale również opłacalność kredytów. Tak naprawdę, by móc wybrać rzeczywiście korzystne kredyty, pod uwagę trzeba wziąć sporą ilość czynników.

Korzystne kredyty gotówkowe to na pewno te najtańsze, ale z całą pewnością w ich przypadku nie liczy się jedynie sama wysokość comiesięcznej raty. Wpływ na opłacalność zobowiązania kredytowego ma też oprocentowanie, marża, prowizja za udzielenie kredytu, konieczność nabycia dodatkowych, płatnych produktów, jak polisa ubezpieczeniowa czy konto bankowe. Dopiero wyliczając wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych kosztach kredytowych, udaje się znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy ze względu na niskie opłaty związane ze współpracą z instytucją bankową.

 

Odpowiadając na pytanie, jaki kredyt najkorzystniejszy, warto uwzględnić także warunki, jakie stawia bank w związku z samym procesem ubiegania się o finansowe wsparcie. Niektóre kredyty udaje się zaciągać przez internet, inne wymagają osobistego udania się do oddziału banku. Niektóre zobowiązania nie wymagają weryfikacji zdolności kredytowej, inne analizują ją na uproszczonych warunkach. Znaczenie może mieć też czas weryfikacji, udzielania decyzji o kredycie czy termin wypłaty środków. Dla coraz większej grupy potencjalnych kredytobiorców liczy się też wysoka jakość obsługi klienta oraz możliwość dobierania kolejnych usług na preferencyjnych warunkach.

 

Korzystne kredyty - gdzie ich szukać?

 

Mając na uwadze, że praktycznie wszystkie banki komercyjne oferują dzisiaj korzystne kredyty, należy wybrać takie zobowiązanie, które jest najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale też możliwości spłaty samego kredytobiorcy. Na szczęście w celu porównania co najmniej kilku aktualnych ofert nie trzeba już odwiedzać kolejnych placówek banków. W tym celu wystarczy dostęp do sieci, bo właśnie za pośrednictwem internetu z łatwością dowiemy się, gdzie korzystny kredyt gotówkowy można otrzymać.

Warto korzystać z rankingów kredytowych. By takie zestawienie dawało rzetelne informacje, ranking musi być aktualny (najlepiej z bieżącego miesiąca) i w pełni niezależny. Nie zaleca się na przykład korzystania z rankingów publikowanych przez same banki, bo takie mogą nie być obiektywne.

Najlepsze i najbardziej czytelne są rankingi w formie tabeli. To one zestawiają kluczowe dla atrakcyjności danego zobowiązania czynniki. Tutaj pod uwagę na pewno warto brać oprocentowanie, wysokość raty, maksymalną wartość kredytu, prowizje za udzielenie zobowiązania kredytowego, warunki zaciągania kredytu oraz warunki spłaty. Ważne są też dodatkowe bonusy, na jakie może liczyć kredytobiorca. Co istotne, kryteria wpływające na atrakcyjność kredytu gotówkowego mają być zawsze dobierane indywidualnie, bo przecież każdy z kredytobiorców ma inne potrzeby względem współpracy z daną instytucją bankową. Należy też pamiętać, że przedstawiane cechy danych kredytów są jedynie ogólne, a konkretne warunki umowy kredytobiorca otrzyma dopiero po wydaniu przez instytucję bankową decyzji pozytywnej.

 

Korzystne kredyty - jak wyliczyć opłacalność?

 

Wiadomo na pewno, że najlepsze warunki kredytowe wiążą się z kosztami. Znaczenie na więc opłacalność zobowiązania, jakim ma być korzystny kredyt gotówkowy. Kalkulator kredytowy jest doskonałym narzędziem, które pozwala takie kryterium szacować. W odpowiednie rubryki wystarczy wpisać wartości oferowane przez bank czy te preferowane przez kredytobiorcę, by wyliczyć RRSO, czyli wskaźnik całkowitych kosztów. To dzięki temu potencjalny klient dowiaduje się, jakie opłaty poniesie w związku z zaciągnięciem kredytu. Wiadomo przecież, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem, a banki zarabiają na udzieleniu kredytu i dodatkowych opłatach. Z kalkulatora kredytowego warto skorzystać, biorąc pod uwagę koszty kilku konkurencyjnych ofert, bo dopiero wtedy przyszły klient może ocenić, która propozycja jest dla niego najkorzystniejsza. Dzięki temu kredytobiorca może wnioskować o najlepszy kredyt gotówkowy, dosłownie "szyty na miarę" jego indywidualnych potrzeb, ale też możliwości dogodnej spłaty comiesięcznych należności.

 

 

 

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO