Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Zestaw podtynkowy Grohe — zobacz, jak odmieni twoją łazienkę!

wtorek, 02 sierpnia 2022 13:40 / Autor: Jowita Plech
Zestaw podtynkowy Grohe — zobacz, jak odmieni twoją łazienkę!
Zestaw podtynkowy Grohe — zobacz, jak odmieni twoją łazienkę!
Jowita Plech
Jowita Plech

Chcesz poprawić wygląd i estetykę swojej łazienki? Podwieszana muszla WC doda twojemu wnętrzu elegancji i ułatwi ci sprzątanie. Obawiasz się, że nie będzie wytrzymała? Sprawdź, jaka metoda sprawi, że utrzyma nawet 300 kg (tyle waży, np. polski niedźwiedź)!

Jakie są zalety zestawów podtynkowych Grohe?

Pewnie wolisz sobie nie wyobrażać niedźwiedzia na swojej muszli klozetowej… My też nie! Ale jeżeli obawiasz się, że podwieszany sedes jest nietrwały, pomyśl jak duże i ciężkie są niedźwiedzie. A mimo to, podwieszana muszla poradziłaby sobie z ich wagą. To dzięki stelażom Grohe, które wytrzymują obciążenie aż do 400 kg!

Czym jest stelaż podtynkowy?

Grohe zestaw podtynkowy ze sklepu internetowego Eksperci Łazienek to metalowa rama, do której przytwierdza się pisuar albo muszlę WC i spłuczkę. Następnie stelaż zabudowujemy w ścianie, dzięki czemu wszystkie rury i łączenia pozostają niewidoczne, a łazienka wygląda estetycznie. Takie rozwiązanie ułatwia również utrzymanie czystości — spłuczka się nie kurzy (bo praktycznie nie wystaje ze ściany), a sprzątanie podłogi wokół podwieszanej muszli jest łatwiejsze. 

azienka2

Jaką wysokość zestawu podtynkowego wybrać?

Wysokość stelaży podtynkowych waha się między 82 a 113 cm. Te mniejsze wartości są do zabudowy niskiej, a większe — wysokiej. Ich wysokość zależy od tego, czy przycisk spłuczki będzie widoczny po podniesieniu deski sedesowej. Jeżeli nie — ułatwi to utrzymanie higieny, bo spłukiwanie wody przy otwartej desce sprzyja roznoszeniu się bakterii (podczas spuszczania wody małe kropelki wody, wraz z bakteriami wznoszą się w powietrze, a następnie osiadają w pomieszczeniu).  

Najniższą wysokość polecamy również, jeżeli chcesz zamontować muszlę WC pod oknem. 

Co dokupić do stelażu podtynkowego?

Jeżeli wybrałeś już odpowiedni stelaż Grohe pora na następny krok. Przede wszystkim potrzebujesz miski WC — oprócz klasycznej bieli znajdziesz również takie, w kolorze czarnym. Ciekawą opcją jest również muszla z funkcją bidetu (służy do podmycia okolic intymnych, co jest bardziej higieniczne od użycia papieru).

Deska klozetowa

Następnie pomyśl o desce klozetowej  — dostępnych jest wiele kształtów (owalne, czworokątne, opływowe), a także kolorów: czarne, fioletowe, z kolorowymi nadrukami. Dobrą opcją są też deski wolnoopadające, dzięki nim unikniesz hałasu, nawet kiedy deska wymsknie ci się z rąk podczas zamykania. Polecamy je również, jeżeli masz małe dzieci, które dopiero uczą się korzystania z toalety i mogą sobie przytrzasnąć palce. 

Spłuczka

Pora na spłuczkę — zaletą tych podtynkowych jest przede wszystkim to, że ich większa część jest schowana w ścianie, więc: mniej kurzu się na niej osiada niż na tradycyjnej i dźwięki spływania wody do muszli są cichsze (stelaż pokryty jest obudową, przez którą większość dźwięków się nie przedostaje).

Przyciski spłukujące

Ważne są także przyciski uruchamiające spłuczkę — oprócz tradycyjnych modeli, znajdziesz również elektroniczne. Nie trzeba ich dotykać, działają na ruch ręki, pomagając tym samym zachować jak najwyższą higienę (nie roznosisz bakterii poprzez dotykanie nieumytymi jeszcze rękami przedmiotów w toalecie).

Dbasz o środowisko? Sprawdź przyciski z funkcją stop. Dzięki niemu możesz w dowolnym momencie zatrzymać spłukiwanie muszli, więc oszczędzasz wodę (zużywasz jej dokładnie tyle, ile potrzebujesz, nie zlatuje niepotrzebnie). Zazwyczaj wystarczy nacisnąć dwukrotnie przycisk spłukiwania, żeby uruchomić funkcję stop.

A zanim podwiesisz miskę WC, pamiętaj o przykręceniu śrubami stelaża Grohe do ściany i podłączeniu spłuczki do instalacji wodociągowej. Następnie przejdź do obmurowania ich, otynkowania i dowolnego wykończenia (np. ułóż płytki lub użyj farby). Zostało tylko powieszenie misy WC!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO