Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Zdrowe oleje zimnotłoczone

poniedziałek, 29 stycznia 2024 15:05 / Autor: Paweł Michalec
Zdrowe oleje zimnotłoczone
Zdrowe oleje zimnotłoczone
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Wybierając produkty, które na co dzień wzbogacają naszą dietę, nie zawsze zwracamy uwagę na skład i wartości odżywcze, tak istotne, by zachować nasze ciało w zdrowiu i dobrej kondycji. Jeszcze rzadziej przywiązujemy wagę do tego, w jaki sposób i w jakich warunkach produkty te przygotowano. Olej towarzyszy nam w kuchni przy przygotowaniu wszelkich potraw smażonych. Oczywiście często wybieramy alternatywę w postaci oliwy, jednak nie do wszystkiego rodzaju dań się sprawdzi. Najczęściej sięgamy po tradycyjny olej słonecznikowy. Warto jednak rozważyć zdrowszą alternatywę, jaką pozostają oleje tłoczone na zimno. Temperatura tłoczenia oleju ma bowiem ogromne znaczenie, pozwala zachować wszystkie elementy, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. To wręcz skarbnica składników odżywczych - zawierają witaminy, minerały, a także nienasycone kwasy tłuszczowe. Oleje zimnotłoczone oferowane w sklepie internetowym Olini.pl to w pełni naturalne produkty bez sztucznych dodatków.

Naturalne oleje bez sztucznych dodatków - dla zdrowego smażenia ulubionych potraw

Smażenie nie jest najbardziej rekomendowanym sposobem przygotowania potraw w kuchni dla osób, które mają problemy z podwyższonym cholesterolem, chorobami trzustki, wątroby czy objawami miażdżycy. Tradycyjne oleje pozostają bardzo obciążające dla organizmu. Nie chcąc rezygnować ze smażonych na patelni ryb czy jajek sadzonych jako idealnego śniadania, warto zmienić masło czy margarynę, jaki dostaniemy w sklepie spożywczym, na zdrową alternatywę. A taką właśnie pozostają naturalne oleje bez sztucznych dodatków.

Oleje nierafinowane bogate w minerały, witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe

Co przemawia za wyborem olejów nierafinowanych, a zatem tłoczonych na zimno. Przede wszystkim - bogactwo minerałów, witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które olej traci w procesie rafinowania. Tego rodzaju oleje wytwarzane są bez użycia wysokich temperatur, wyjątkowy smak i zdrowotne właściwości zachowują dzięki procesom sedymentacji i filtracji. 

Dlaczego warto wybierać oleje tłoczone na zimno?

Oleje tłoczone na zimno, poza zachowaniem całej gamy wartości odżywczych, wspierających nasz organizm w jego właściwej pracy, oferują także niepowtarzalny smak i aromat. Świetnie nadają się do smażenia wielu potraw, mięs i ryb. Ponadto występują w wielu odmianach. Wśród najlepszych, najzdrowszych i najsmaczniejszych olejów nierafinowanych warto wymienić te wyprodukowane z czarnuszki, lnu, wiesiołka czy z hiszpańskich oliwek. Oleje zimnotłoczone to genialne rozwiązanie w Twojej kuchni.

Najlepsze oleje zimnotłoczone w sklepie internetowym Olini.pl

Stawiając na markę Olini nie tylko wybierasz najlepsze na rynku oleje zimnotłoczone, ale także wspierasz rodzinną, rzemieślniczą tłocznię, w której wszystkie oleje powstają z najlepszych składników, tylko i wyłącznie w naturalnych procesach filtracji i sedymentacji. W sklepie internetowym Olini.pl znajdą Państwo ogromny wachlarz olejów nierafinowanych z lnu, czarnuszki, wiesiołka i oliwek. Do oferty wprowadziliśmy również specjalne oleje dla dzieci, dla kobiet, jak również bogate w wartości odżywcze trany, które stanowią idealne uzupełnienie diety, wzmacniając organizm, wspierając naturalne procesy rozwoju u najmłodszych oraz ich system odpornościowy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO