Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Co warto wybrać: zestaw stolików czy pojedynczy stolik do kawy do salonu?

czwartek, 09 czerwca 2022 23:41 / Autor: Jowita Plech
Co warto wybrać: zestaw stolików czy pojedynczy stolik do kawy do salonu?
Co warto wybrać: zestaw stolików czy pojedynczy stolik do kawy do salonu?
Jowita Plech
Jowita Plech

Stolik do kawy w salonie to jego ważna część, która przede wszystkim powinna być bardzo praktyczna. Zazwyczaj służy on do bardzo wielu czynności, nie tylko do odstawienia kawy czy herbaty. W wielu domach stolik do kawy stoi w centralnym miejscu salonu zaraz przy sofie. Dlatego powinien być on również estetyczny. Co warto wybrać do swojego pokoju gościnnego: zestaw stolików czy pojedynczy stolik kawowy? Sprawdź to już teraz, czytając nasz artykuł.

Kiedy warto wybrać pojedynczy stolik do salonu?

Jeden stolik do salonu jest właściwym wyborem w co najmniej w kilku sytuacjach. W małym salonie zazwyczaj nie ma miejsca na postawienie kilku stolików, dlatego trzeba zdecydować się na jeden większy lub mniejszy tego typu mebel. Duży stolik kawowy to doskonały wybór do salonu, w którym jest sporo miejsca. Jednak nie wtedy, gdy nie planujesz w nim większe zmiany, bo może być go trudno przestawić w inne miejsce. Jeżeli potrzebujesz możliwie dużego, jednolitego blatu, wtedy zdecyduj się na większy stolik do kawy. Warto zatem przed dokonaniem wyboru, przeanalizować przeznaczenie tego mebla. 

kompletstolikowkawowych2

Natomiast zakup kilku stolików spowoduje, że będziesz miał możliwość korzystania z paru blatów różnej wielkości. Polecamy Ci zakup stolików o tej samej wysokości. Wówczas, jeżeli pojawi się taka potrzeba, będziesz mógł je swobodnie złączyć i stworzyć z nich jeden, duży blat. Pojedynczy stolik również doskonale sprawdza się w salonie, w którym i tak już wiele się dzieje i jest wiele różnych zdobień. Parę tych mebli może sprawić, że salon będzie zbyt zatłoczony. 

Kiedy warto wybrać zestaw stolików do salonu?

Stoliki z zestawu można swobodnie ustawiać i przestawiać w dowolnej chwili. Jeden może służyć jako miejsce do pracy z laptopem, drugi natomiast do postawienia na nim kawy czy herbaty podczas spotkania z dawno niewidzianą koleżanką. Zestaw stolików pozwala na stworzenie bardzo ciekawej kompozycji. Ustawiając je w różny sposób, masz duży wpływ na finalny charakter pomieszczenia. 

Stoliki mogą stać również w dużej odległości od siebie. Nie ma konieczności ustawiania ich w jednym pomieszczeniu. Jeżeli pasują do charakteru wielu wnętrz w Twoim domu, śmiało to wykorzystaj. Jeden możesz postawić w sypialni, drugi natomiast przy sofie w swoim salonie. Dodatkowo w przypadku niektórych tego typu mebli jest możliwe wsunięcie mniejszego ze stolików pod większy. Taka opcja to duża oszczędność miejsca, która może być potrzebna podczas większych porządków czy remontu, gdy trzeba tymczasowo przestawiać meble. Komplet stolików kawowych to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Jednak dobrze jest, gdy pochodzą one z jednej serii.

Jak powinien wyglądać Twój komplet stolików kawowych?

Jeżeli polecamy Ci zakup paru stolików kawowych do salonu, konieczne powinny pochodzić one z jednej serii. Dlaczego? Jednolitość mebli wpływa na ich kompozycję, a zatem na cały wystrój salonu. Stoliki z jednej serii to bezpieczny wybór, który zapewni Ci estetyczny wygląd Twojego pokoju dla gości. Gdy będziesz kierował się własnym doborem tych mebli, w prosty sposób możesz przesadzić czy nie dopasować ich dobrze. Komplet stolików kawowych nie musi oznaczać nudy czy oklepanego stylu wnętrzarskiego. Producenci zatrudniają profesjonalistów, którzy wiedzą dokładnie, jak połączyć funkcjonalność z estetyką. 

Czy już podjąłeś decyzję dotyczącą wyboru stolika lub kompletu stolików do Twojego salonu? Mamy nadzieję, że będzie on wyglądał wyjątkowo estetycznie. W tym celu życzymy Ci bardzo udanych zakupów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO