Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wodociągi Kieleckie szóste w kraju

piątek, 09 maja 2014 13:42 / Autor: Katarzyna Bernat
Wodociągi Kieleckie szóste w kraju
Wodociągi Kieleckie szóste w kraju
Katarzyna Bernat
Katarzyna Bernat

Wodociągi Kieleckie zajęły szóste miejsce w ogólnopolskim rankingu przedsiębiorstw wodociągowych organizowanym przez redakcje „Strefy Gospodarki”, dodatku „Dziennika Gazety Prawnej”. Spółka utrzymuje najlepszą pozycję wśród przedsiębiorstw wodociągowych w regionie i zachowała miejsce w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu.

Co roku „Strefa Gospodarki” ocenia polskie spółki wodociągowe pod względem finansów, nakładów na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, awaryjności sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz relacji z klientami i społecznością lokalną. Wodociągi Kieleckie zajęły w tegorocznym rankingu wysokie szóste miejsce.   Wyniki rankingu zostały opublikowane w dzisiejszym (piątek 9 maja) wydaniu „DGP”. W Polsce działa ponad 1000 przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych.

- Miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce jest dla nas oczywiście powodem do dumy. Cenimy je tym bardziej, że ranking jest robiony pod egidą „Strefy Gospodarki”, niezależnego, ogólnopolskiego dodatku, dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” – mówi prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.

Pytany o receptę na sukces, prezes Milcarz odpowiada: - Każde przedsiębiorstwo ma swoją specyfikę. My na przykład mamy to szczęście, że czerpiemy wodę wyłącznie ze studni głębinowych, nie musimy jej więc uzdatniać. Ale za to działamy w górzystym rejonie i płacimy więcej za pompowanie wody i ścieków niż nasi koledzy z polskich nizin. Podrzucę tylko dwie ważne rady – dobra współpraca i zrozumienie samorządu, któremu służymy oraz dobra komunikacja z mediami i społeczeństwem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO