Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Unijna inwestycja dla dzieci! Jedność drukuje niezwykłe książki

poniedziałek, 31 sierpnia 2020 23:06 / Autor: Radio eM
Radio eM

Drukarnia im. Adama Półtawskiego należąca do Wydawnictwa Jedność zrealizowała inwestycję, dzięki której w Kielcach produkowane są nowe, innowacyjne produkty poligraficzne: kartonowe książki poznawczo-edukacyjne (dla najmłodszych dzieci) oraz książki poznawczo-edukacyjne z audiopenem (piórem czytającym).

Inwestycja pozwala na świadczenie nowych usług poligraficznych i produkcję do tej pory niedostępnych w firmie produktów. Projekt pt. "Wprowadzenie nowych innowacyjnych produktów drukarskich dla dzieci poprzez zakup zautomatyzowanej linii produkcyjnej do druku książek poznawczo-edukacyjnych z elementami sensorycznymi" zrealizowany został w halach produkcyjnych Drukarni Adama Półtawskiego przy ulicy Krakowskiej 62 w Kielcach.

Pomysł na stworzenie nowych produktów książkowych wyrósł ze zidentyfikowanego na poligraficznym rynku krajowym i europejskim zapotrzebowania na świadczenie innowacyjnych usług poligraficznych. Warto dodać, że wdrożenie maszyny do produkcji kartonowych książek dla dzieci jest drugą tego typu instalacją w Europie i pierwszą w Polsce. W ramach projektu kielecka drukarnia wzbogaciła się o nową nowoczesną linię produkcyjną, na którą składają się maszyny: Heidelberg CD102, Muller Martini KM610.A oraz Zechini Red Arrow. Zatrudniono ponadto czterech nowych pracowników (w tym jedną osobę niepełnosprawną).

Projekt jest zgodny z Regionalnymi Inteligentnymi Specjalizacjami Województwa Świętokrzyskiego oraz z Osią Priorytetową 2. Konkurencyjna Gospodarka. W szczególności poprawia warunki do rozwoju Wydawnictwa Jedność. Zwiększa zastosowanie innowacji produktowej oraz procesowej w przedsiębiorstwie.

Projekt pt. ,,Wprowadzenie nowych innowacyjnych produktów drukarskich dla dzieci poprzez zakup zautomatyzowanej linii produkcyjnej do druku książek poznawczo-edukacyjnych z elementami sensorycznymi" złożony w ramach Działania 2.5 Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Wartość projektu wynosi 16 779 901,16 zł, a wkład Funduszy Europejskich to 4 909 402,82 zł.

baner na stronę drukarni

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO