Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Laptopy Lenovo ThinkPad idealne dla specjalistów.

wtorek, 09 stycznia 2024 14:39 / Autor: Paweł Michalec
Laptopy Lenovo ThinkPad idealne dla specjalistów.
Laptopy Lenovo ThinkPad idealne dla specjalistów.
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Technologia komputerowa wciąż się rozwija. Co jakiś czas słyszymy o nowych generacjach komputerów, procesorów czy nowych interfejsach i technologiach. W tak dynamicznych czasach, wybierając sprzęt do domu, biura czy innych zastosowań, warto postawić na solidne i sprawdzone rozwiązania, które zagwarantują trwałość i niezawodność przez długie lata. Wśród kolejnych serii, dobrze wybrać przetestowaną markę.

Lenovo ThinkPad to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najdłużej produkowanych serii laptopów na rynku. Produkowane są od 1992 roku (do 2005 roku pod marką IBM ThinkPad) i do dziś znajdują liczne grono sympatyków. Przez wiele lat były jedynymi komputerami używanymi w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Mieli je także na swoim wyposażeniu archeolodzy, prowadzący prace w Egipcie.

 Współczesne laptopy tej serii można rozpoznać po designie, nawiązującym do pierwszych laptopów tej marki. Producent wciąż montuje w laptopach trackpointy – specjalne gumki między klawiszami, służące do operowania wskaźnikiem myszy. Komputery są jednak coraz lżejsze i cieńsze, a przy tym wciąż zbudowane z wytrzymałych materiałów. Można je wykorzystywać zarówno do pracy w biurze, w domu, jak i w pociągu lub na zewnątrz. W ThinkPadach montowane są pojemne baterie, które pozwalają na kilkugodzinne, nieprzerwane działanie. Dodatkowe zabezpieczenia, takie jak kanaliki pod klawiaturą, odprowadzające płyny po ewentualnym zalaniu, pozwolą cieszyć się ze sprzętu przez długi czas.

W czasach miniaturyzacji i upraszczania, użytkownicy laptopów ThinkPad docenią utrzymywaną dużą liczbę i różnorodność portów do podłączania urządzeń – są to zarówno wejścia USB, port Ethernet, wejścia słuchawkowe, czy otwór do montażu blokady kensington lock. W ten sposób można przymocować laptopa specjalną linką na klucz lub kod do biurka i uniemożliwić jego kradzież. Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlana klawiatura, pomagająca w korzystaniu z niej w ciemności. To także jedne z nielicznych laptopów z możliwością montażu wewnętrznego modemu, który pozwoli na łączenie się z Internetem mobilnym bez użycia dodatkowych urządzeń.

Laptopy serii ThinkPad oferowane są w wielu wersjach – w sklepie internetowym delkom.pl mamy do wyboru aż 119 modeli. Różnią się one między sobą między innymi rozmiarem, wielkością pamięci RAM i dysku oraz rodzajami procesorów. Kupić można zarówno małe, 13-calowe, jak i tradycyjne 16-calowe komputery. Część z nich posiada także dedykowaną kartę graficzną, która poprawi wydajność laptopa w grach i programach do obróbki grafiki i wideo. W ramach zakupu w sklepie delkom można także rozbudować podstawową specyfikację laptopa o dodatkową pamięć RAM, większy dysk twardy, a także dokupić pakiet biurowy. Dodatkowo do każdego laptopa ThinkPad dołączany jest gratis pakiet antywirusowy Norton 360.

Wszystkie laptopy ThinkPad objęte są trzyletnią gwarancją. W ten sposób producent zapewnia potencjalnych nabywców o ich niezawodności. W sklepie delkom można dokupić także rozszerzenie gwarancji o usługę zachowania dysku czy ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem.

Sklep delkom prowadzi także sprzedaż laptopów w ramach programu „Laptop dla nauczyciela”. Przy dokonywaniu płatności należy wpisać kod, który zostanie poddany weryfikacji.

Komputery, zakupione w sklepie Delkom dostarczane są za pomocą przesyłki kurierskiej lub do Paczkomatów Inpost.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO