Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Jakie są zalety pozycjonowania stron internetowych?

czwartek, 16 lutego 2023 14:58 / Autor: Radio eM
Jakie są zalety pozycjonowania stron internetowych?
NisonCO PR and SEO/unsplash.com
Jakie są zalety pozycjonowania stron internetowych?
NisonCO PR and SEO/unsplash.com
Radio eM
Radio eM

Prowadząc biznes online, z pewnością zastanawiałeś się, czy zacząć wdrażać do swojej strategii model optymalizacji i pozycjonowania SEO. To tylko chwilowa moda, czy może techniki te na stałe wpisały się w digital marketing? Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie – rozwiejemy te wątpliwości. Dowiedz się, czym dokładnie jest Search Engine Optimization oraz na jakie korzyści z tego tytułu możesz liczyć!

Wprowadzenie do pozycjonowania

Zanim powiemy o korzyściach, warto uściślić, czym jest optymalizacja strony internetowej. Szereg przydatnych informacji można znaleźć na stronie iCEA Group, jednej z topowych poznańskich agencji. Strategia SEO to szereg technik umożliwiających danej stronie internetowej poprawę widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania oraz zdobycie przez nią jak najwyższej pozycji rankingowej. Po co? Otóż tylko obecność w TOP 10 daje Ci szansę na dotarcie do jak największego grona odbiorców. Pamiętaj, że jedynie 25% użytkowników sieci zagląda na drugą, a jeszcze mniej na kolejną stronę z listy wyników Google.

W tym celu wykorzystywane są narzędzia pochodzące z różnych dziedzin – od informatyki, przez programowanie, po marketing i promocję. W skład SEO wchodzą więc optymalizacja techniczna, on-site oraz off-site, content marketing i niektóre praktyki SEM (Search Engine Marketing) oparte na płatnych kanałach dystrybucji komunikatów. 

Co możesz zyskać, sięgając do SEO?

Wysoka pozycja 

Jest to największa zaleta pozycjonowania. Głównym celem działań optymalizacyjnych na stronie jest poprawa pozycji w wynikach SERP, a najlepiej uzyskanie pierwszego miejsca w rankingu. Nawet najbardziej profesjonalna i wydajna witryna nie przyniesie zadowalających efektów, jeśli użytkownicy nie będą mieli do niej dostępu.

article thumb1

Źródło: SEMrush

Konwersja 

Współczynnik konwersji jest wskaźnikiem dokonanych akcji w witrynie internetowej czy sklepie, a więc jest to wartość informująca, czy na pewnym etapie możliwe jest otrzymanie zwrotu z inwestycji. Konwersja to jedno z najważniejszych zagadnień związanych z marketingiem cyfrowym, a jej wartość decyduje o sukcesie marketingowym.

article thumb2

Źródło: Hotjar

 

Świadomość marki i zaufanie klientów

Strony znajdujące się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania są postrzegane jako najbardziej profesjonalne i godne zaufania. Im częściej pojawiasz się w sieci, tym większe zaufanie wzbudzasz. Z tego względu SEO wykorzystuje różne kanały komunikacji poza oficjalną stroną: blog, media społecznościowe, reklamy. W ten sposób zaznaczasz swoje miejsce w Internecie.

Ruch na stronie

Im wyższa pozycja strony WWW w wynikach wyszukiwania dla różnych słów kluczowych, tym większe szanse na dotarcie do niej potencjalnych klientów. Pamiętaj, że wysoki wskaźnik ruchu daje większą szansę na zdobycie odbiorców, a tym samym zwiększa szansę na wzrost zysków. 

article thumb3

źródło: Ahrefs

Generowanie nowych grup klientów

Pozycjonowanie na słowa kluczowe stwarza możliwość dotarcia do nowych odbiorców, a techniki i narzędzia SEO są do tego odpowiednie. Poprawnie przeprowadzona analiza intencji wyszukiwania oraz profil idealnych klientów z pewnością poprawi Twoją widoczność w SERP-ach, a dobry bank słów będzie pomocny na każdym etapie planowania strategii.

article thumb4

źródło: screen ekranu

Optymalizacja jako najkorzystniejsza reklama

SEO jest procesem długotrwałym, a nie jednorazowym działaniem. Odpowiednio przygotowana strategia pozwoli Ci zmniejszyć wydatki na reklamę, ponieważ efekty optymalizacji utrzymują się znacznie dłużej. PPC to model, który szybko przynosi pożądane efekty, jednak kończą się one wraz z zaprzestaniem finansowania. Lepiej więc myśleć długoterminowo.

Wnioski 

Bez pozycjonowania nie będziesz mieć szansy na rozwój, a tym samym nie będziesz mógł liczyć na zyski. Nie uciekaj od technologii, podążaj za trendami i rozwijaj się jako zaufany sprzedawca w sieci. Wdrażając SEO w poprawny sposób do swojej strategii, możesz jedynie zyskać! Czas więc podjąć działanie bądź poszukać dobrej agencji, która zajmie się tym za Ciebie!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO