Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Czym jest audyt UX?

poniedziałek, 03 czerwca 2024 13:18 / Autor: Paweł Michalec
Czym jest audyt UX?
Czym jest audyt UX?
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Niezależnie od tego, czy prowadzony jest sklep internetowy, blog czy inna strona internetowa, ktoś wchodzi z nią w interakcję. Czasem jest to nasz użytkownik, a czasem klient. Audyt UX odpowie na pytanie dotyczące nowych leadów czy konwersji i tego, jakie będą tam interakcje. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się na ten temat więcej. 

User experience - co to takiego? 

UX to skrót od powyższego pojęcia. Oznacza on doświadczenia użytkowników. Przede wszystkim odnosi się do całości wrażeń, które wynikają z interakcji z produktem. W tym przypadku będą to interakcje ze stroną internetową, aplikacji mobilnych czy webowych. Na podstawie tego, jakie doświadczenia ma dana osoba możliwe jest przeprowadzenie analizy użyteczności. Ocenianie aspekty to przede wszystkim nawigacja, czytelność, łatwość w obsłudze oraz architektura informacji. 

Jakie znaczenie ma audyt UX dla biznesu? 

Doświadczenie użytkowników ma spore znaczenie dla biznesu. Wpływa to na wiele aspektów, do jakich zaliczyć można zadowolenie użytkowników, pozycjonowanie, wiarygodność marki czy konwersje. Przy dobrym audycie UX użytkownicy wracają na stronę. Zachowanie użytkowników pokazuje, że pozytywne wrażenia sprawiają, że wracają oni na stronę i rekomendują ją innym. 

Audyt UX strony to analiza użyteczności strony internetowej bądź aplikacji. Na pewno celem będzie czy dany produkt jest przyjazny i intuicyjny w obsłudze. Przy wykonywaniu audytu UX ważne jest wskazanie obszarów oraz elementów, które wymagają poprawy. 

Kiedy wykonywany jest audyt ekspercki UX trzeba wziąć pod uwagę czy strona spełni oczekiwania użytkowników. Pozwoli to na spełnienie celu wizyty oraz realizacji potrzeb. 

Do tego, by przeprowadzenie audytu UX było odpowiednie można wykonać różne metody badawcze. Wnioski muszą być zebrane w szczegółowy raport. Będzie to stanowić przyszłe zmiany dotyczące intuicyjnej strony. 

Audyt UX często przeprowadzany jest dla sklepu internetowego oraz innych aplikacji. Z kolei UX design polega na projektowaniu doświadczenia użytkownika. Rolą osoby, która się tym zajmuje jest zbadanie potrzeb, a w rezultacie zadbać o poprawę doświadczeń użytkowników. Można skupić uwagę na różnych aspektów doświadczenia użytkownika włączając UX design oraz audyt użyteczności. Wejdź na stronę  https://thestory.is/pl/uslugi/user-experience/ux-design/ i dowiedz się więcej w tym temacie.  

Co zawiera audyt strony internetowej UX? 

Każdy audyt UX strony internetowej powinien zawierać tytuł znalezionego problemu, opis problemu, testy użyteczności, lokalizację problemu, ilustrację błędu, opis rozwiązania, przykład rekomendacji. Audyt UX sklepu internetowego ma naprawdę duże znaczenie i powinien wpłynąć na użyteczność strony. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, warto pomyśleć pod kątem UX. Zadbać o zwiększenie satysfakcji użytkowników i zwiększenie konwersji. Doświadczenie użytkownika jest w obecnych czasach istotne.   

Tag: AUDYT UX
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO