Zwycięstwo na otarcie łez

piątek, 29 stycznia 2016 17:32 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści reprezentacji Polski zajęli siódme miejsce na Mistrzostwach Europy Piłkarzy Ręcznych. W swoim ostatnim meczu na Euro „Biało-czerwoni” pokonali 26:24 Szwecję.

Spotkanie o 7. miejsce EHF Euro 2016 od początku było bardzo zacięte. Po 20. minutach Polacy wyszli na czterobramkowe prowadzenie (10:6), ale Szwedzi jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty i oba zespoły do szatni schodziły przy remisie 12:12.

Druga połowa miała podobny przebieg. W końcówce dzięki bramka Kamila Syprzaka i Karola Bieleckiego Polacy wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali i ostatecznie pokonali Szwedów 26:24 i zajęli siódme miejsce w mistrzostwach.

W spotkaniu ze Szwecją zagrało czterech zawodników Vive Tauronu Kielce. Sławomir Szmal zanotował 37-procentową skuteczność obron i został wybrany najlepszym graczem meczu. Karol Bielecki zdobył cztery bramki, a Michał Jurecki i Piotr Chrapkowski rzucili po jednym golu. W kadrze na spotkanie z drużyną ze Skandynawii zabrakło Krzysztofa Lijewskiego.