Zwycięski remis Macedonii

wtorek, 19 stycznia 2016 19:32 / Autor: Piotr Natkaniec

Po wyjątkowo wyrównanym spotkaniu Macedonia zremisowała z Serbią 27:27 i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu uzupełniła stawkę drużyn z grupy A, które wejdą do kolejnej fazy mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Macedończycy jeszcze na 10 sekund przed końcem przegrywali jednym golem.

Po niedzielnym awansie Polski i Francji, w grupie A była jeszcze jedna niewiadoma - kto awansuje z trzeciego miejsca? Od początku żadna z drużyn z Bałkanów nie mogła wyjść choćby na dwubramkowe prowadzenie. Duża w tym zasługa bramkarzy: Borko Ristovskiego oraz Darko Stanicia. Golkiper z Serbii skończył pierwszą połowę z 41% skuteczności (7 obron), natomiast Ristovski, cztery razy ratował z opresji Macedończyków.

W drugiej połowie obie ekipy poprawiły nieco skuteczność, ale nadal na tablicy wyników utrzymywał się remis. Na półtorej minuty przed końcem było 26:26, a piłkę mieli Serbowie, którzy za sprawą Darko Djukicia wyszli na prowadzenie. Macedończycy wzięli czas na 10 sekund przed końcem. Po timeoucie szybko wznowili grę, a po krótkiej wymianie piłka trafiła na skrzydło do Dejana Manaskova, który rzucił bramkę na wagę awansu.

Macedonia - Serbia 27:27 (13:13)

Tag: Euro 2016