Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Trojak przed Ruchem: Samymi remisami nie osiągniemy naszego celu

sobota, 25 listopada 2023 09:42 / Autor: Michał Gajos
Trojak przed Ruchem: Samymi remisami nie osiągniemy naszego celu
Fot. Łukasz Czerwiak
Trojak przed Ruchem: Samymi remisami nie osiągniemy naszego celu
Fot. Łukasz Czerwiak
Michał Gajos
Michał Gajos

Miłosz Trojak reprezentuje postawę pewnej siebie i znającej swoją wartość Korony Kielce. Kapitan kielczan nie obawia się meczu z Ruchem Chorzów, przekonując, że jego drużyna zagra na Stadionie Śląskim o pełną pulę.

W niedzielę 26 listopada Korona Kielce zagra w Chorzowie z tamtejszym Ruchem w meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Będzie to wyjątkowe spotkanie dla Miłosza Trojaka, który właśnie w barwach „Niebieskich” debiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Łącznie dla chorzowian wystąpił w 40 potyczkach (27 w 1. Lidze, 12 w ekstraklasie i 1 w Pucharze Polski).

– Ruch zawsze był trudną drużyną. To śląski charakter. My mamy jednak swój charakter i dużą jakość. Wierzę, że ten sezon zakończy się dla nas bardzo dobrze – powiedział kapitan Korony.

Trojak, będąc gościem piątkowej konferencji prasowej, nie bawił się w truizmy. Z jego słów dało się wyczuć dużą pewność siebie oraz wiarę w zespół, który będzie faworytem najbliższej batalii. – Jest w nas dużo pokory, ale jeśli chcemy coś osiągnąć, to musimy pokazać swoją wyższość – zaznaczył.

Taka postawa może budować. Koroniarze ostatnimi meczami zapracowali na ucieczkę ze strefy spadkowej i wykreowanie dość bezpiecznej przewagi (sześć punktów). To ich jednak nie satysfakcjonuje. – Samymi remisami nie osiągniemy naszego celu. Szkoda takich meczów jak z Jagiellonią, bo w przekroju całego starcia byliśmy lepsi – dodał.

Pełna wiary Korona rozpocznie niedzielną konfrontację o godz. 15:00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO