Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Nowy bramkarz w miejsce Dziekońskiego? „Jeżeli absencja będzie dłuższa…”

piątek, 19 stycznia 2024 13:58 / Autor: Michał Gajos
Nowy bramkarz w miejsce Dziekońskiego? „Jeżeli absencja będzie dłuższa…”
Fot. Mateusz Kaleta
Nowy bramkarz w miejsce Dziekońskiego? „Jeżeli absencja będzie dłuższa…”
Fot. Mateusz Kaleta
Michał Gajos
Michał Gajos

Czy Korona Kielce będzie zmuszona przeprowadzić dodatkowy transfer w zimowym okienku? Kamil Kuzera nie wyklucza takiego rozwiązania.

Bramkarz Korony Kielce, Xavier Dziekoński, doznał urazu twarzoczaszki podczas środowego sparingu ze Sturmem Graz. Wypożyczony gracz Rakowa Częstochowa przyjął silny cios kolanem od napastnika austriackiej drużyny. Poniesione obrażenia zmusiły sztab szkoleniowy oraz medyczny do odesłania 20-latka do domu.  

– Nikt tego nie może przewidzieć. Badania wykazały złamanie. Muszę wrócić do Polski, tam w poniedziałek będą miał dokładne badania. Nie odczuwam dużego bólu, ale dyskomfort jest – powiedział na łamach oficjalnego profilu klubu w mediach społecznościowych.

Oznacza to, że w Turcji zostało trzech bramkarzy do dyspozycji Kamila Kuzery: Konrad Forenc, Rafał Mamla oraz Michał Niedbała. Realnie w kontekście gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym rozpatrywany jest jednak ten pierwszy, a więc niewykluczone, że w najbliższych dniach Złocisto-Krwiści będą musieli rozejrzeć się za uzupełnieniem kadry.

– Jeżeli absencja będzie dłuższa, to będziemy zmuszeni poszukać nowego bramkarza. Rozmawiałem o tym z zawodnikiem, na pewno dostanie od nas potrzebne wsparcie. Życie musi toczyć się dalej, w razie czego jesteśmy w kontakcie z dyrektorem sportowym i pewne opcje już mamy – przyznał trener kielczan w rozmowie na kanale Prawda Futbolu.

Korona rozpocznie rundę wiosenną w PKO Ekstraklasie 12 lutego, gdy podejmą u siebie ŁKS. .  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO