Młodzi zawodnicy Korony zagrali juniorskiej kadrze Polski

wtorek, 29 marca 2016 20:31 / Autor: Damian Wysocki

Leonid Otczenaszenko i Piotr Poński – dwaj młodzi zawodnicy Korony Kielce zaliczyli występy w reprezentacji Polski U-18. „Biało-czerwoni” w ostatnich dniach wzięli udział w rozgrywanym na Łotwie turnieju Riga Cup. Podopieczni Rafała Janasa zajęli w nim trzecie miejsce.

Polacy w Rydze rozegrali trzy spotkania i zanotowali w nich dwa remisy (z Norwegią i Łotwą) oraz porażkę z Ukrainą. Dwa wywalczone punkty podopiecznym Rafała Janasa w klasyfikacji pozwoliły wyprzedzić tylko reprezentacje gospodarzy. Całą rywalizację wygrali Norwegowie.

Bramkarz Korony - Leonid Otczenaszenko zaliczył 90 minut w przegranym 0:1 starciu z Ukrainą. Piotr Poński na boisku pojawiał się we wszystkich meczach. Napastnik w podstawowej jedenastce wyszedł na mecze z Norwegią (grał do 74’) oraz z Łotwą (grał do 46’) i zaliczył dwadzieścia minut w rywalizacji z Ukraińcami.