Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Lijewski: To może być kluczowy mecz dla miejsca w dwójce

poniedziałek, 26 września 2022 11:02 / Autor: Damian Wysocki
Lijewski: To może być kluczowy mecz dla miejsca w dwójce
Lijewski: To może być kluczowy mecz dla miejsca w dwójce
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Przed Łomżą Industrią Kielce kolejny trudny wyjazd. W środę zagrają z mającym mocarstwowe plany Aalborgiem. – Niedawno grali w finale Ligi Mistrzów. Teraz są jeszcze mocniejsi – przyznaje Krzysztof Lijewski, drugi trener kieleckiego zespołu.

Aalborg rozpoczął sezon od pewnych zwycięstw z niżej notowanymi Celje i Elverum. Teraz ekipę Stefana Madsena czeka prawdziwa weryfikacja. Klub z Danii przeprowadził latem kolejne transfery, które mają wzmocnić jego siłę. Do kraju wrócił jeden z najlepszych – o ile nie najlepszy szczypiornista świata – Mikkel Hansen.

– To drużyna, która zasługuje na szacunek. Nie tak dawno grali w finale Ligi Mistrzów. Ten zespół chce być coraz lepszy, o czym świadczą przeprowadzane transfery. Wiemy jakiego kalibru zawodnicy tam grają. Palmarson, Hansen,  Claar. Ci zawodnicy potrafią zrobić różnicę. Teraz grają u siebie w domu. Duńczycy kochają piłkę ręczną. My również mamy ambitne cele, dlatego czeka nas wielkie wydarzenie – wyjaśnia Krzysztof Lijewski.

W Aalborgu grają sami Skandynawowie. To oznacza jasno określony styl.

– Są dobrze wyszkoleni technicznie, mają szybkie skrzydła, wysokich bramkarzy, do tego zabójcze rzuty sprzed dziewiątego metra. Kluczowa będzie obrona. Nią wygrywa się spotkania. Atak jest ważny, ale tak ważne spotkania zwycięża się defensywą. A to taki mecz, który może w dłuższej perspektywie przybliżyć nas do pierwszego lub drugiego miejsca. Musimy pomóc naszym bramkarzom. Do tego trzeba dołożyć szybsze pchanie piłki do przodu. Tego brakowało w pierwszej połowie w meczu w Barcelonie. Transport piłki był zbyt wolny – tłumaczy Krzysztof Lijewski.

Do tej pory Łomża Industria grała z Aalborgiem cztery razy. Zawsze wygrywała. Spotkania nie należały jednak do najłatwiejszych. Te pojedynki z perspektywy zawodnika pamięta Krzysztof Lijewski.

– Wygrywaliśmy, ale grało się ciężko. Skandynawskie zespoły są bardzo silne. Duńczycy lubią grę na kontakcie. To nie będzie wycieczka. Dostaliśmy lekcję w Barcelonie. Teraz chcemy odrobić te dwa punkty – przyznaje drugi trener Łomży Industrii.

Środowe spotkanie w Aalborgu rozpocznie się o godz. 20.45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO