Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Lijewski: jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy drużyny

niedziela, 24 września 2023 20:15 / Autor: Piotr Okła
Lijewski: jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy drużyny
Fot. Orlen Superliga
Lijewski: jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy drużyny
Fot. Orlen Superliga
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 6. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 45:26. – Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie – powiedział po niedzielnym starciu Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzów Polski.

Były reprezentant Polski podkreślił pozytywne aspekty w grze swoich podopiecznych.

– Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Od samego początku obie drużyny prezentowały wysokie tempo, szybko wznawiając grę po straconych bramkach. Myślę, że my lepiej wytrzymaliśmy tak mocny rytm, a gospodarze próbowali zmieniać systemy obrony. Czasem bronili na całej swojej połowie boiska, więc musieliśmy szybko reagować. Na szczęście udawało nam się zdobywać dosyć łatwe bramki. Możemy się cieszyć, że w ataku nie mieliśmy wyraźnych przestojów – analizował trener. 

Pomimo tak wysokiego wyniku szkoleniowiec dostrzega możliwość poprawy.

– Możemy przyczepić się wyłącznie do pewnych elementów w obronie, gdzie zdarzały nam się gorsze chwile. Na przykład ktoś niepotrzebnie wychodził na przechwyt lub chciał zrobić faul w ataku. Nasz przeciwnik wykorzystywał takie braki w koncentracji. Z drugiej strony można obronić chłopaków, bo kiedy na tablicy wyników jest tak duża różnica, zawodnicy chcą czasem spróbować czegoś nowego. Summa summarum jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy drużyny, bo każdy dostał swoje minuty i dołożył cegiełkę do końcowego zwycięstwa – wskazał Krzysztof Lijewski. 

Asystent Tałanta Dujszebajewa przedstawił plan na najbliższe dni.

– Co najważniejsze, nikt nie narzeka na żadne pomeczowe urazy. Możemy więc w spokoju odpocząć i od poniedziałku zacząć przygotowania do meczu z PSG – zakończył.

Wspomniane środowe spotkanie z paryżanami rozpocznie się o godzinie 18.45 w Hali Legionów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO