Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Kuzera przed Legią: To jeden mecz, a nas stać, żeby go wygrać

wtorek, 05 grudnia 2023 11:08 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kuzera przed Legią: To jeden mecz, a nas stać, żeby go wygrać
Kuzera przed Legią: To jeden mecz, a nas stać, żeby go wygrać
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Korona Kielce w środę rozegra pucharowe spotkanie z Legią Warszawa. – Nie mamy wpływu na murawę i temperaturę, ale na nasze zaangażowanie już tak – podkreśla Kamil Kuzera.

Trener żółto-czerwonych zaznacza, że ma zaufanie do swojego sztabu szkoleniowego oraz piłkarzy.

– Wiem, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu. Przed nami końcówka rundy i bardzo ważne mecze. Jesteśmy bardzo blisko, żeby punktować w lidze, jesteśmy w stanie postawić się każdej drużynie. Nie powiem, że jestem spokojny, ale na pewno ciekawy, jak to jutrzejsze spotkanie będzie wyglądać. Po ostatnim meczu ligowym, gdy obeszliśmy się smakiem, nie widzę żadnej rezygnacji, a złość i chęć do pracy – powiedział Kamil Kuzera.

Rywale Korony to triumfatorzy poprzedniej edycji Pucharu Polski. Stołeczna drużyna w tym sezonie gra także w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.

– Legia dzisiaj walczy na trzech frontach i kto by tam nie wyszedł, to poprzeczka jest bardzo wysoko zawieszona. Wiem, że nastawiają się na puchar i na pewno zrobią wszystko, żeby wygrać. Z drugiej strony mamy swoją drogę i świadomość, jak duża nobilitacja ciągnie się w tych rozgrywkach i chcemy przejść do następnej fazy – dodaje.   

Zespół przygotowuję się do spotkania na boisku przy ulicy Kusocińskiego.

– Wczoraj przeprowadziliśmy tam zajęcia, murawa jest bardzo dobra. Cieszę się, że mamy takie warunki. Byłem na Suzuki Arenie, wiadomo każdy chciałby grać na super murawie, ale wiem że my robimy wszystko jako klub, aby była ona jak najlepsza. Nie narzekamy na to co się dzieje, ale bierzemy, to co jest. Każde warunki, które mamy musimy zaakceptować – wyjaśnia szkoleniowiec.

Początek spotkania 1/8 Pucharu Polski w środę (6 grudnia) o godzinie 21:00.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO