Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Hiszpańskie wzmocnienie Korony stało się faktem

sobota, 08 lipca 2023 10:32 / Autor: Damian Wysocki
Hiszpańskie wzmocnienie Korony stało się faktem
Hiszpańskie wzmocnienie Korony stało się faktem
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Hiszpan Adrian Dalmau został nowym zawodnikiem Korony Kielce. 29-latek podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2025 roku. 

Zawodnik jest wychowankiem CD San Francisco Futbol, z którego przeniósł się do akademii Realu Madryt. Ostatni sezon spędził w Alcorcon, przyczyniając się do jego awansu do LaLiga 2. W 33 meczach Primera Federacion zanotował osiem bramek i dwie asysty.

Wcześniej grał w kilku hiszpańskich klubach, przede wszystkim na trzecim poziomie rozgrywkowym. W latach 2018-2022 występował na boiskach Eredivisie. Grał w Heraclesie Almelo, FC Utrecht i Sparcie Rotterdam. W holenderskiej ekstraklasie zaliczył 78 występów, w których strzelił 29 bramek – aż 19 w debiutanckim sezonie w pierwszym z tych klubów. Wtedy zajął trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych.

Największą część swojej dotychczasowej kariery spędził na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Zagrał na nim w 165 meczach, w których strzelił 41 bramek.

Na koncie ma również 28 spotkań w LaLiga 2, w których zaliczył dwa trafienia. 

To piąty letni transfer “żółto-czerwonych”. Wcześniej kontrakty z kieleckim klubem podpisali pomocnicy Mateusz Czyżycki, Szymon Gałązka  i Belg Martin Remacle oraz bramkarz Xavier Dziekoński.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO