Francuzi nabierają rozpędu

niedziela, 17 stycznia 2016 19:43 / Autor: Damian Wysocki

Nie było niespodzianki w meczu grupy A podczas EHF Euro 2016. Francja pewnie pokonała 36:26 Serbię i na swoim koncie po dwóch spotkaniach ma już cztery punkty. „Trójkolorowi” będą kolejnym rywalem Polaków w pierwszej fazie turnieju.

Już na początku spotkania Francuzi wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Ambitnie walczący Serbowie nie poddawali się i gonili wynik, ale kiedy doprowadzili nawet do remisu, to „Trójkolorowi” włączali wyższy bieg i znowu odskakiwali na kilka trafień. W końcówce pierwszej odsłony trzema fantastycznymi interwencjami w bramce popisał się Thierry Omeyer, a Francuzi na przerwę schodzili z trzybramkowym prowadzeniem - 19:16.

W drugich 30. minutach obrońcy tytułu Mistrzów Europy kontrolowali wynik spotkania i sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie Francja pokonała Serbię 36:26.

Tag: Euro 2016