Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie Korony Kielce

piątek, 23 lutego 2024 13:14 / Autor: Michał Gajos
Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie Korony Kielce
Fot. Maciej Piętka
Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie Korony Kielce
Fot. Maciej Piętka
Michał Gajos
Michał Gajos

Z inicjatywy PiS w najbliższym czasie odbędzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Wszystko związane jest z czwartkowymi decyzjami w Radzie Nadzorczej Korony Kielce.

W piątek o godz. 12 zorganizowano nagłą konferencję prasową w Urzędzie Miasta, jako reakcję na czwartkowe decyzje Bogdana Wenty. Przypomnijmy, prezydent Kielc usunął z Rady Nadzorczej Jakuba Kilarskiego oraz zdegradował z funkcji przewodniczącego Piotr Dulnika, który ostatecznie wycofał się z członkowstwa w radzie.  

Do spotkania z mediami doprowadził kielecki radny, Marcin Stępniewski. Szef klubu PiS odczytał skonstruowaną rezolucję. – My, radni miasta Kielce, zwracamy się w imieniu mieszkańców, którzy powierzyli nam mandat do reprezentowania ich interesów, do Prezydenta Miasta Kielce, Bogdana Wenty, o zaprzestanie dokonywania zmian personalnych w Korona Kielce S.A. do zakończenia trwającej kadencji samorządu terytorialnego – czytamy.

W treści dokumentu znalazły się również obawy o wystąpienie destabilizacji finansowej, wychodzącego z kryzysu klubu, a także konsekwencje na polu sportowym, które to konsekwencje może podciągnąć za sobą „rewolucja” Bogdana Wenty.

– Te wszystkie czynniki powodują, że tak drastyczne zmiany zaraz przed końcem kadencji, w tak ważnym momencie dla klubu, są nie tylko nieakceptowalne, ale mogą wpłynąć negatywnie na jego bieżące funkcjonowanie oraz sytuację finansową, która i tak nie jest łatwa. W związku z powyższym oczekujemy natychmiastowego zaprzestania zmian personalnych w spółce oraz wskazania faktycznych przyczyn podjętych decyzji.

Stępniewski zapowiedział ponadto, że w przyszłym tygodniu dojdzie do nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W jej tracie ma zostać złożony projekt rzeczonej rezolucji, który – cytujemy: „Będzie stanowiskiem całej Rady Miasta” – przyznał radny z ramienia PIS.

Na konferencji stawili się także Arkadiusz Ślipikowski (zastępca dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim) czy Tomasz Jamka (członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego) oraz Jarosław Karyś (przewodniczący Rady Miasta Kielce).  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO