Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zmiany w programie Czyste Powietrze

piątek, 16 grudnia 2022 12:16 / Autor: Łukasz Czerwiak
Zmiany w programie Czyste Powietrze
Zmiany w programie Czyste Powietrze
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Od początku nowego roku w życie wejdą nowe wytyczne w programie Czyste Powietrze. Usprawniono proces składania wniosków oraz zwiększono maksymalną kwotę dotacji.

– Od trzeciego stycznia wchodzą zasadnicze zmiany. Do tej pory maksymalnie można było otrzymać dofinansowanie na termomodernizacje źródeł ciepła w wysokości 79 tysięcy złotych, a teraz kwota została podniesiona do 135 tysięcy złotych. Wyższe dotacje będą dotyczyły każdego źródła począwszy od podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, aż po wymianę na inny kocioł grzewczy – mówi Ryszard Gliwiński, prezes zarządu WFOŚIGW w Kielcach.

Z kolei senator Krzysztof Słoń podkreśla, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dostrzega negatywne skutki inflacji i na nie reaguje.

– Nie jesteśmy głusi na głosy mieszkańców, potencjalnych beneficjentów. Ta propozycja jest wyjściem naprzeciw ich oczekiwaniom. W ostatnim czasie zgłaszali to, że dosyć znacznie rosną rynkowe ceny. Zwiększamy te kwoty dofinansowania, ponieważ nie chcemy, aby inflacja wpłynęła na zainteresowanie programem Czyste Powietrze – tłumaczy senator.

Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski, cieszy się, że obywatele otrzymali taki prezent na święta.

– Zostając w tematyce świątecznej można powiedzieć, że ten program jest tak skonstruowany, jak klocki dla dzieci. Każdy może wybrać odpowiedni, aby zbudować czysty, energooszczędny dom swoich marzeń – zauważył.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO