Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zbiórka żywności w weekend. Potrzebni wolontariusze

wtorek, 21 listopada 2023 11:33 / Autor: Łukasz Czerwiak
Zbiórka żywności w weekend. Potrzebni wolontariusze
Fot. Bank Żywności w Kielcach
Zbiórka żywności w weekend. Potrzebni wolontariusze
Fot. Bank Żywności w Kielcach
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Kielecki Bank Żywności kolejny raz organizuje przedświąteczną zbiórkę „Święta godne, a nie głodne”. Akcja startuje w piątek, 24 listopada, i potrwa do soboty. 

Choć święta Bożego Narodzenia w kalendarzu są dopiero za miesiąc, to Bank Żywności w Kielcach już planuje Świąteczną Zbiórkę Żywności.

– Robimy to odpowiednio wcześniej, aby dobrze przygotować paczki dla najbardziej potrzebujących. W popularnych supermarketach w Kielcach i całym regionie młodzież będzie zbierała produkty spożywcze, które później zostaną przekazane najbiedniejszym. Niech święta dla wszystkich będą godne, a nie głodne – mówi Anna Mazur z Kieleckiego Banku Żywności. 

Chętni do pomocy będą dyżurować przy specjalnie oznakowanych i oplakatowanych koszach.  Mogą oni zgłaszać się pod numerem telefonu 664 031 037. 

– Idąc na zakupy, możemy wrzucić do koszyków produkty o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Żeby każdy miał taką możliwość, potrzebujemy jednak pełnoletnich ambasadorów. Każda młoda grupa, która zachęca do wzięcia udziału w akcji musi mieć opiekuna. Jeśli ktoś ma dwie godziny wolne, a nawet jedną, może włączyć się do akcji, towarzysząc młodzieży – informuje Mazur.

Zbiórka będzie prowadzona w piątek, 24 listopada od godziny 14 do 20, a w sobotę od 9 do 19. W akcji będzie można wziąć w około 40 sklepów, które znajdują się w Kielcach, Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Małogoszczu oraz Miechowie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO