Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wyjątkowy film o ojcostwie wzrusza do łez

środa, 14 czerwca 2023 12:40 / Autor: Weronika Karyś

Wojewoda, radny, przedsiębiorca, sportowiec, aktor, trener... a po godzinach TATA. Jak to jest nim być? Co to znaczy? Co jest najpiękniejsze, a co najtrudniejsze w ojcostwie? Takich produkcji powstało już wiele, ale każda opowiadała o macierzyństwie. Teraz w końcu powstało coś z myślą o ojcach.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, radny Maciej Bursztein, przedsiębiorca Maciej Jakubczyk, aktor Wojciech Niemczyk, sportowa legenda Sławomir Szmal i trener Lazaro Lazo – czym dla nich jest tacierzyństwo? Dowiecie się z najnowszego filmu Stowarzyszenia Sztuka Łączenia.

– Niby mężczyźni nie umieją mówić o emocjach, ale my nie pamiętamy, kiedy ostatnio ktoś nas tak rozczulił – mówi Aleksandra Niemczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia.

Film powstał w ramach zbliżającego się Dnia Ojca i towarzyszącej mu gry miejskiej „Przygoda z Tatą”. Ta odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, o godzinie 10 w Dolinie Silnicy przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Od godziny 14 do 17, w oczekiwaniu na wyniki odbędzie się piknik rodzinny. Wszystkie szczegóły znajdziecie na FB - Przygoda z Tatą Kielce.

Przypominamy, że formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.sztukalaczenia.org/gra, a rejestracja potrwa do 16 czerwca.

Drużyny muszą się składać z co najmniej dwóch osób – taty i dziecka. Do wyboru są trzy różne kategorie wiekowe: młodsze dzieci (0-13 lat), starsze dzieci (14-18 lat), zespoły mieszane (składające się z młodszych i starszych dzieci), mamy zapraszamy do kibicowania.

W każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostaną trzy najlepsze drużyny. Pierwsze miejsce to voucher na zakupy do galerii handlowej o wartości 1000 złotych, drugie miejsce – voucher o wartości 700 złotych, trzecie miejsce – voucher o wartości 400 złotych.

Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Ojcostwo - przygoda życia”. Jego organizatorem jest wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz, a realizatorem Stowarzyszenie Sztuka Łączenia oraz Tropem Przygody.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO