Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wniosek o kapitał obrotowy złożysz już w środę. Od godziny dziewiątej początek naboru

wtorek, 18 sierpnia 2020 15:30 / Autor: Michał Łosiak
Wniosek o kapitał obrotowy złożysz już w środę. Od godziny dziewiątej początek naboru
Fot. UMWŚ
Wniosek o kapitał obrotowy złożysz już w środę. Od godziny dziewiątej początek naboru
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już jutro (19 sierpnia) o godzinie 9 rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotację na kapitał obrotowy dla firm, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Władze województwa przeznaczyły na ten cel 40 milionów złotych.

Poprzedni nabór został unieważniony ze względu na zbyt dużą liczbę wniosków. – Nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zainteresowania, które spowodowało zawieszenie serwerów. Chcemy jednak dać równe szanse wszystkim przedsiębiorcom, czego w pierwszym konkursie nie zapewniliśmy – tłumaczy dyrektor Departamentu Inwestycji Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Sam nabór skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Kwota przeznaczona na projekt to 40 milionów złotych. Została ona podzielona na dwie części. O 20 milionów będą mogły ubiegać się przedsiębiorcy z branż najbardziej poszkodowanych, które po ogłoszeniu pandemii nie mogły prowadzić działalności lub prowadziły ją w ograniczonym zakresie, między innymi w gastronomii, turystyce, hotelarstwie, usługach kosmetycznych, fryzjerskich, organizacji imprez, wystaw, targów, itd. Druga część będzie skierowana do wszystkich pozostałych branż, do firm, które w ciągu dwóch miesięcy – od marca do czerwca – wykażą spadek obrotów w dwóch następujących po sobie miesiącach o co najmniej 30 procent w stosunku do miesiąca bazowego lub do analogicznych miesięcy w poprzednim roku. Wysokość dotacji wyniesie od ponad 23,5 tysiąca do prawie 165 tysięcy złotych w zależności od wielkości zatrudnienia.

Podstawowym kryterium będzie czas złożenia wniosku. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. – Mamy nadzieję, że przygotowaliśmy się odpowiednio i nabór zostanie przeprowadzony bez problemu – dodaje dyrektor Sułek.

Wniosek można uzupełnić już teraz i złożyć wniosek w środę od godziny 9.

WNIOSEK O DOTACJĘ NA KAPITAŁ OBROTOWY

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO