Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wieści ze świętokrzyskich dróg

środa, 07 czerwca 2017 14:32 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Wieści ze świętokrzyskich dróg
fot. kielce.uw.gov.pl
Wieści ze świętokrzyskich dróg
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

13 kilometrów dróg przebudują gminy i powiaty z terenu województwa świętokrzyskiego. Będzie to możliwe dzięki rządowym dotacjom na naprawę lokalnych szlaków komunikacyjnych zniszczonych przez ulewne deszcze. Istotna inwestycja drogowa zostanie wykonana także w Bielinach, ale w ramach innego programu dopłat.

Między innymi Wiślica, Chmielnik, Secemin, Pacanów, Raków – to miejscowości, w których odbudowane zostaną kolejne fragmenty zrujnowanych dróg. Tym razem dofinansowanie otrzymało 14 niewielkich zadań. Całkowita wysokość dotacji to niespełna 3 miliony złotych. - Kwota, którą przeznaczamy na ten cel pochodzi z oszczędności poprzetargowych. Kwotę prawie 3 milionów złotych w całości przekazujemy na kolejne remonty. Myślę, że będą zrealizowane równie szybko jak poprzednie. Łącznie odbudowanych zostanie około 13 kilometrów dróg w regionie - informuje wojewoda Agata Wojtyszek.

Powiat kielecki za 759 tysięcy złotych wyremontuje drogę, która przebiega przez Pierzchnicę i Raków. - Jest to droga tłuczniowa, która zyska nawierzchnię z masy bitumicznej. Ta droga ucierpiała podczas nawalnych deszczy w 2015 roku, kruszywo zostało wypłukane. W ramach tej inwestycji wykonamy także odwodnienie drogi i pobocza utwardzone - mówi Paweł Gratka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach.

Istotna inwestycja z rządowym dofinansowaniem wykonana zostanie w Bielinach. Ulica Mickiewicza w tej miejscowości rozbudowana zostanie w ramach programu rozwoju dróg gminnych i powiatowych. Samorząd na ten cel otrzymał około miliona złotych, co stanowi połowę kosztów zadania. -Ulica Mickiewicza prowadzi obok cmentarza, więc choćby z tego względu ruch kołowy jest dosyć duży. Ulica jest z dwóch stron zabudowana, wzdłuż niej chodzą dzieci do szkoły. Ważne jest także podniesienie bezpieczeństwo w ruchu pieszym. Dlatego podjęliśmy decyzję o przygotowaniu tej inwestycji - mówi wójt Sławomir Kopacz.

Dzięki rządowemu programowi usuwania skutków ulewnych deszczy naprawiane są nie tylko drogi. Z tych funduszy pochodzi dotacja na przebudowę zalewu w Suchedniowie. Tamtejszy zbiornik został zamulony przez spływający wraz z wodą piach wywieziony z placu budowy S7. Suchedniowski samorząd w zeszłym tygodniu otrzymał na ten cel ponad 3 miliony złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO