Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W Piekoszowie rozbudują wodociągi, a w Kazimierzy oczyszczalnie ścieków

środa, 05 kwietnia 2023 15:35 / Autor: Łukasz Czerwiak
W Piekoszowie rozbudują wodociągi, a w Kazimierzy oczyszczalnie ścieków
W Piekoszowie rozbudują wodociągi, a w Kazimierzy oczyszczalnie ścieków
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowisko i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisano trzy umowy. Już wkrótce ruszy budowa w Piekoszowie, Kazimierzy Wielkiej i jej okolicach.

– Kolejny raz przekazujemy dobre informacje dla mieszkańców naszego województwa. Łączna suma dzisiaj podpisanych umów to siedem milionów złotych. Pomagamy w różny sposób. Z jednej strony ponad 300 domów zostanie podłączonych do systemu wodociągowego, a z drugiej mieszkańcy zaoszczędzą pieniądze dzięki nowoczesnym instalacjom – opowiada Ryszard Gliwiński, prezes Funduszu.

Dzięki pożyczce Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie rozbuduje system wodociągowy na terenie całej gminy.

– Cieszę się, że uzyskaliśmy te środki, ponieważ to ważna inwestycja. Nasza gmina nieustannie się rozwija, a liczba mieszkańców wzrasta. W tej sytuacji rozbudowa tej sieci, ale także powstanie nowej studni i ujęcia wody jest konieczne – mówi Zbigniew Piątek, burmistrz miasta i gminy Piekoszów.

Z kolei Związek Międzygminny „Nidzica” w Kazimierzy Wielkiej oprócz pożyczki na zmodernizowanie oczyszczalni ścieków, zdobył środki na nową instalację fotowoltaiczną.

– Łączymy w naszym związku cztery gminy, trzy z nich znajdują się na terenie województwa świętokrzyskiego. Właśnie tam, w Kazimierzy Wielkiej, Działoszycach i Skalbmierzu zainwestujemy w nowe technologie. Instalacje fotowoltaiczne to czysta energia dla naszych mieszkańców – zaznacza Andrzej Bydłosz, przewodniczący zarządu związku.

Na inwestycje WFOŚiGW w Kielcach przeznaczył kolejno: około 5 mln złotych – na pierwszą, na drugą – ponad milion złotych, a na trzecią 800 tys. złotych.

– Bardzo mnie cieszy, że tak chętnie odwiedzacie nasz Fundusz. To ważny dzień dla mieszkańców waszych samorządów. Zmiany, które przyniosą te inwestycje to znaczna poprawa warunków życia, ale także kolejny krok w stronę czystszego środowiska – zaznacza senator Krzysztof Słoń.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO