Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przychodnia w Wolicy uroczyście otwarta

wtorek, 03 stycznia 2023 15:47 / Autor: Łukasz Czerwiak
Przychodnia w Wolicy uroczyście otwarta
Przychodnia w Wolicy uroczyście otwarta
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Już czwartego stycznia mieszkańcy Wolicy, w gminie Chęciny pierwszy raz skorzystają z nowej przychodni. Będą mogli odwiedzić gabinet internistów, pediatrów i stomatologów.

Trzeciego stycznia, do użytku mieszkańców Wolicy została oficjalnie oddana nowoczesna przychodnia.

– Ośrodek zdrowia jest podstawową instytucją, która ma służyć lokalnej społeczności i tak tutaj się dzieje. Został wybudowany, przy wsparciu ze strony polskiego rządu. Cieszę się, że mieszkańcy będą korzystać z usług medycznych na wysokim poziomie – zaznaczał poseł Krzysztof Lipiec, który wspierał tę inwestycję u premiera Mateusza Morawieckiego.

Przychodnia została sfinansowana głównie z budżetu państwa. Całość inwestycji wyceniana jest na pięć mln złotych. Za jej wsparciem optowała również Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

– Ośrodek robi ogromne wrażenie. Powstał m.in. z pieniędzy z Funduszu Inwestycji Lokalnych i dzięki mojej rekomendacji. Zabiegałam o to, aby te pieniądze zostały przekazane na opiekę zdrowotną mieszkańców Wolicy. Wcześniejsza przychodnia była przestarzała, miała sto lat. To odpowiedni czas na zmianę – tłumaczyła poseł PiS.

Nowy ośrodek mieści się przy ulicy Kolejowej obok Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Pomagałem w zdobyciu środków na tę budowę, gdyż warto inwestować w takie właśnie miejsca, bo ludzie potrzebują, by instytucje rządowe oraz samorządy troszczyły się o nich. My, jak widać inwestujemy w ośrodki medyczne i to nie tylko w wielkich miastach, ale też w podstawową opiekę zdrowotną w małych miejscowościach, najbliżej ludzi. Pozostaje tylko życzyć, by w nowej przychodni, podobnie jak w poprzedniej pracował oddany pacjentom personel medyczny – mówił senator Krzysztof Słoń. 

Powierzchnia nowego gmachu wynosi niespełna 650 metrów kwadratowych.

– Cieszę się wspólnie z burmistrzem, radą miasta Chęciny, ale przede wszystkim ze wszystkimi mieszkańcami, którzy będą korzystali z tego ośrodka. W ostatnich latach ten samorząd rozwija się w ekspresowym tempie, a dziś mamy na to kolejny dowód. To bardzo ważne, że burmistrz i rada dbają o zdrowie mieszkańców – powiedziała Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Udział w uroczystościach wziął także biskup Marian Florczyk, który poświęcił nowy budynek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO