Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przeżyj „Przygodę z Tatą”!

piątek, 02 czerwca 2023 12:13 / Autor: Weronika Karyś
Przeżyj „Przygodę z Tatą”!
Przeżyj „Przygodę z Tatą”!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym niezwykłym świętem, już 18 czerwca, w całej Polsce, w tym również w stolicy województwa świętokrzyskiego, odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą”, połączona z piknikiem rodzinnym. Zapisy na wydarzenie już wystartowały!

2 czerwca wystartowały zapisy na ojcowską grę miejską „Przygoda z Tatą”, która odbędzie się już 18 czerwca w Dolinie Silnicy przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie internetowej www.sztukalaczenia.org/gra.

– Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Otrzymaliśmy cztery oferty. Trzy spełniały wymogi formalne. Jednak najwięcej punktów zdobyło Stowarzyszenie Sztuka Łączenia i to właśnie ono realizuje projekt. W ubiegłym roku wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, w tym - mamy nadzieję - będzie jeszcze lepiej – mówi Ewa Kopolovets, dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia w ŚUW.

Celem imprezy jest umacnianie więzi między tatusiami i ich dzieciakami.

– 18 czerwca o godzinie dziewiątej przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim pojawi się namiot rejestracyjny, w którym będzie można odbierać pakiety startowe. Gra rozpocznie się o godzinie dziesiątej i potrwa do czternastej. Zabawa nie jest na czas, więc jeżeli ktoś nie może zacząć o 10 to może na przykład o 11. Pakiety startowe będą wydawane aż do godziny trzynastej – informuje Aleksandra Niemczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia realizującego projekt.

W sumie na uczestników gry będzie czekać dziewięć różnorodnych zadań.

– Bardzo nam zależy na tym, aby w grze mogły wziąć udział również osoby z niepełnosprawnością ruchową. Będziemy się więc starali dopasować zadania w taki sposób, aby nikogo nie wykluczyć z wspólnej zabawy – tłumaczy Niemczyk.

Zabawa została podzielona na trzy kategorie wiekowe: 0-13 lat, 14-18 lat i grupy mieszane.

– W każdej kategorii przewidzieliśmy trzy miejsca na podium. Pierwsze miejsce zgarnie voucher na zakupy w galerii handlowej o wartości tysiąca złotych, drugie – 700 złotych, a trzecie – 400 złotych – dodaje wiceprezes stowarzyszenia.

Po zakończeniu gry przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się piknik rodzinny. Wśród atrakcji znajdą się osiołki, a grupa artystów z Krakowa – Locomotora, wystawi spektakl. Potem zaprosi na warsztaty m.in. z chodzenia na szczudłach. Będzie ścianka wspinaczkowa, darmowa wata cukrowa, popcorn i wiele innych atrakcji. Będą też warsztaty lukiernicze, które poprowadzi Zakład Aktywności Zawodowej Manufaktura Pietraszki.

– Zabawa będzie przednia. To czas, w którym tatusiowie mogą przekazać swoim pociechom dużo wiedzy, umiejętności, ciepła i serdeczności. Zachęcam do udziału w tej inicjatywie i przypominam, że rejestracja potrwa aż do 16 czerwca – informuje wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz, będący organizatorem przedsięwzięcia.

W ramach promocji wydarzenia w przyszłym tygodniu powstanie również spot, w którym tatusiowie z naszego regionu opowiedzą, jak to jest być ojcem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO