Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[PROGRAM] W Pińczowie odbędą się Dni Ponidzia

poniedziałek, 24 czerwca 2024 12:42 / Autor: Łukasz Czerwiak
[PROGRAM] W Pińczowie odbędą się Dni Ponidzia
Fot. Alicja Mazurek/ Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
[PROGRAM] W Pińczowie odbędą się Dni Ponidzia
Fot. Alicja Mazurek/ Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Koncerty oraz wydarzenia towarzyszące – tak zapowiadają się Dni Ponidzia. Impreza odbędzie się w urokliwym pińczowskim plenerze.

Dni Ponidzia odbędą się tradycyjnie w pierwszy weekend lipca. W tym roku rozpoczną się 2 lipca w Synagodze Starej w Pińczowie.

– Jeden z najpiękniejszych zabytków i przestrzeń wokół niego wypełni się muzyką Fryderyka Chopina i Mikalojusa Konstantinasa Čiurlionisa. Z kolei w piątek (5 lipca) zapraszamy na wirydarz Belwederu. Tu w klimatyczną, muzyczną podróż zabierze nas Namena Lala, której muzyka towarzyszyć będą wspaniałym obrazom ponidziańskiej fauny i flory zatrzymanej w kadrze przez Pawła Bardzyńskiego – informuje Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

W sobotę i niedzielę wydarzenia odbędą się na stadionie MOSiR.

– Na dużej scenie wystąpią rodzimi artyści i zaproszeni goście. Rozpoczniemy prezentacją utalentowanych solistów studia piosenki PSCK, po nich na scenie pojawi się przyjmowana owacyjnie przez pińczowian orkiestra dęta OSP i zespół BLUE. O godzinie 20:00 zapraszamy na koncert z utworami zespołu Maanam i Kory, który fenomenalnie przygotowały pińczowianki: Paulina i Hanka Napora z zespołem Rock Band – dodaje Senderowska.

Gwiazdą pierwszego dnia Dni Ponidzia 2024 będzie Lanberry.

– To artystka wymykająca się prostym definicjom, która podbija szturmem listy przebojów stacji radiowych i ma na swoim koncie najważniejsze nagrody muzyczne oraz uznanie rzeszy fanów. Sobotnie koncertowanie zakończymy w tanecznych rytmach z zespołem Łobuzy. Dla tych, którzy będą się chcieli bawić jeszcze dłużej hity na czasie zaserwuje DJ Calpi – kontynuuje dyrektor.

– Niedzielę rozpoczniemy z młodzieżą, na kolejnej edycji holi kolory. Koncertowym początkiem tej części wydarzenia będzie występ pińczowianina Michała Mazura z jego fantastycznym bandem. Nie zabraknie też folkowych klimatów. Te zaserwuje nam krakowska kapela NoN FolK. O 19:45 na scenie królować będzie muzyka elektroniczna z elementami folku oraz orientalnych brzmień w wykonaniu zespołu Lunaria. Finałem Dni Ponidzia 2024 będzie koncert Bryskiej – mówi.

Dni Ponidzia to także szereg wydarzeń towarzyszących i okazji do spotkań.

– Klub Wodny Kon-Tiki zaprasza na kolejną edycję regat Sunshine Cup Regesta; na boisku bocznym stadionu czekać będzie czeski Lunapark, a przy płycie głównej strefa gastronomiczna. Będą z nami koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia: Krewcy Ponidzianie, Wolna Grupa Motocyklowa, Gomar Pińczów, Ochotniczy Hufiec Pracy i placówki edukacyjne. W namiocie Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej wykonanie badanie poziomu cukru i ciśnienia krwi, a w strefie relaksu PSCK odpoczniecie i sprawdzicie swoje reakcje w goglach VR – podsumowuje Iwona Senderowska.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO