Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Powiat kielecki zaprasza na XVII Jarmark Świętokrzyski

sobota, 18 maja 2024 10:08 / Autor: Michał Kita
Powiat kielecki zaprasza na XVII Jarmark Świętokrzyski
Powiat kielecki zaprasza na XVII Jarmark Świętokrzyski
Michał Kita
Michał Kita

„Tradycja z Gór wypływa…” to hasło tegorocznego Jarmarku Świętokrzyskiego. Wydarzenie, które odbędzie się w niedzielę 26 maja na Świętym Krzyżu, organizują władze powiatu kieleckiego.

Jak informuje wicestarosta Tomasz Dulny, Jarmark organizowany jest już po raz siedemnasty, a każdego roku impreza cieszy się dużym zainteresowaniem turystów odwiedzających najstarsze polskie sanktuarium.

– Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.40 procesją sprzed Bazyliki Mniejszej, następnie o godzinie 12.00 na błoniach świętokrzyskiego klasztoru odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. Po nabożeństwie od godziny 13.00 do 16.00 odbędą się prezentacje i występy, zespołów i artystów ludowych z powiatu kieleckiego w tym z gmin Bieliny i Nowa Słupia. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie z Żywiecczyzny – dodaje.

Tomasz Dulny podkreśla, że na mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą w 26 maja Święty Krzyż, czeka mnóstwo atrakcji.

– Poza promocją lokalnej kultury i folkloru Gór Świętokrzyskich, podczas jarmarku będzie można skosztować regionalnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Ponadto Jarmarkowi będą towarzyszyć prezentacje sprzętu wojskowego, miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez przedstawicieli Policji. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchawców i zjeżdżalni – zaznacza.

Wydarzenie wpisuje się również w przypadający na 26 maja Dzień Matki.

Turyści i odwiedzający Święty Krzyż będą mogli skorzystać z darmowego transportu z Huty Szklanej w godzinach od 11 do 15.00.

Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Kielcach, współorganizatorami są gminy Bieliny i Nowa Słupia, przy współudziale ojców oblatów ze Świętego Krzyża i Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO