Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pościg za motorowerem. Kierowca miał 15 lat

środa, 21 lutego 2024 13:22 / Autor: Aleksandra Rękas
Pościg za motorowerem. Kierowca miał 15 lat
Pościg za motorowerem. Kierowca miał 15 lat
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Zwrócił na siebie uwagę policjantów jadąc „wężykiem” na motorowerze. Szybko okazało się że nie był nietrzeźwy, a… nieletni. Kłopotów przysporzył sobie 15-latek z powiatu włoszczowskiego.

Do policyjnej kontroli doszło w miejscowości Kozłów, w gminie Małogoszcz. Na celownik mundurowych trafił kierowca motoroweru, którego tor jazdy był „nietypowy”.

- Na widok sygnałów nakazujących zatrzymanie się do kontroli, zawrócił i podjął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali sygnał do zatrzymania się, ale kierujący je ignorował – wyjaśnia Beata Soboń z KPP w Jędrzejowie.

Po chwili motorowerzysta wjechał do lasu, porzucił jednoślad i próbował uciec pieszo. Jednak szybko trafił w ręce mundurowych.

- Motorowerem kierował 15-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego. Jak wyjaśniał mundurowym – nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Motorower nabył od znajomego – informuje policjantka.

Pojazd, którym wybrał się na przejażdżkę nie miał nie tylko tablicy rejestracyjnej i ubezpieczenia, ale i badań technicznych. Młody kierowca trafił stracił dowód rejestracyjny i odpowie przed sądem rodzinnym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO