Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pomnożyliśmy dobro!

środa, 14 grudnia 2022 14:09 / Autor: Weronika Karyś
Pomnożyliśmy dobro!
FB SZLACHETNA PACZKA
Pomnożyliśmy dobro!
FB SZLACHETNA PACZKA
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Blisko 15,5 tysiąca rodzin, ponad 12 tysięcy wolontariuszy i przeszło 470 tysięcy darczyńców – tak w liczbach podsumowano tegoroczną, już dwudziestą drugą edycję Szlachetnej Paczki. Ta odbyła się pod hasłem „Dobro to wynik dzielenia” i zawładnęła całą Polską.

Finał akcji, czyli tak zwany Weekend Cudów, już za nami. W dniach 9–11 grudnia paczki trafiły do najbardziej potrzebujących osób w całym kraju, również w województwie świętokrzyskim. Choć danych z regionu jeszcze nie ma, ogólnopolskie statystyki zostały opublikowane podczas dzisiejszej (14 grudnia) konferencji prasowej Stowarzyszenia Wiosna.

Zgodnie z nimi, średnia liczba osób przygotowujących w tym roku paczkę wyniosła 31, z kolei średnia wartość paczki dla jednej rodziny – blisko cztery tysiące złotych.

– W tej edycji w każdej paczce znajdowała się żywność i środki czystości. Zdziwiło nas to, że inflacja ma aż takie przełożenie. Bowiem wcześniej osoby, które dawały sobie radę i potrzebowały wsparcia dopiero kiedy dach przeciekał, kiedy pojawiała się choroba, w tej edycji prosiły o jedzenie – mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

– W tym roku praktycznie nie odpoczywaliśmy. W lutym, kiedy tylko rozpoczęła się wojna w Ukrainie, ruszyliśmy do pomocy. W czerwcu mieliśmy letnią edycję Paczki dla uchodźców. Potem od razu zaczęliśmy się przygotowywać się do grudniowej edycji. Bardzo wszystkim dziękuję, bo to był trudny rok i nie obiecuje, że kolejny będzie łatwiejszy – dodaje prezes.

Wartość grudniowych Szlachetnych Paczek wyniosła w tym roku aż… 60 milionów złotych! Blisko połowę z nich przygotowały firmy, instytucje i placówki edukacyjne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO