Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pierwsze Dni Skalbmierza pod znakiem stulecia Orkiestry Dętej OSP

niedziela, 23 czerwca 2024 09:11 / Autor: Michał Kita
Pierwsze Dni Skalbmierza pod znakiem stulecia Orkiestry Dętej OSP
fb/ Orkiestra OSP Skalbmierz
Pierwsze Dni Skalbmierza pod znakiem stulecia Orkiestry Dętej OSP
fb/ Orkiestra OSP Skalbmierz
Michał Kita
Michał Kita

Trwają pierwsze w historii dni miasta i gminy Skalbmierz. Dwudniowe wydarzenie obfituje w mnóstwo atrakcji dla mieszkańców, zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. To między innymi koncerty, występy artystyczne czy wesołe miasteczko. Dziś (niedziela 23 czerwca) podczas święta miasta swój jubileusz, stu lat istnienia obchodzi Orkiestra Dęta OSP Skalbmierz.

Jak mówi Marek Juszczyk burmistrz Skalbmierza, orkiestra dęta OSP jest powodem do dumy dla wszystkich mieszkańców, ponieważ stanowi ważne element w kreowaniu kultury gminy.

– Dziś orkiestra OSP w Skalbmierzu liczy prawie 70 osób, w więkosziści jej członkami są dzieci i młodzież. To zasługa kapelmistrza, który świetnie rozwija orkiestrę, łącząc doświadczenie starszych muzyków z zapałem i pasją młodzieży. W przeszłości Orkiestra liczyła zaledwie kilkanaście osób. Dziś nie wyobrażamy sobie wielu uroczystości i świąt na ternie gminy bez udziału naszej Orkiestry – podkreśla.

Obchody jubileuszu Orkiestry Dętej OSP Skalbmierz rozpocznie, przemarsz korowodu sprzed siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalbmierzu, na plac targowy, gdzie o godzinie 14.00 odbędzie się polowa Msza Święta. Po jej zakończeniu, zasłużonym członkom orkiestry wręczone zostaną wyróżnienia i odznaczenia.

Następnie od godziny 17.00 na scenie zaplanowano koncerty zaprzyjaźnionych orkiestr dętych, zaprezentuje się również skalbmierska jubilatka.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy, który swój koncert rozpocznie o godzinie 21.00, muzykom akompaniować będzie Orkiestra Dęta OSP Skalbmierz. Imprezę zakończy „skalbmierski dancing” z zespołem The Czaders.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO