Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

„Mój mały Everest” - premiera spotu lada dzień!

poniedziałek, 30 sierpnia 2021 15:22 / Autor: Weronika Karyś
„Mój mały Everest” - premiera spotu lada dzień!
Fot. Mateusz Wolski
„Mój mały Everest” - premiera spotu lada dzień!
Fot. Mateusz Wolski
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Osoby z niepełnosprawnościami mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym! Przypomina o tym spot „Mój mały Everest” stworzony przez Fundację Kochaj Mnie Po Prostu. Jego premiera odbędzie się w ostatni dzień wakacji (wtorek, 31 sierpnia, o godz. 19).

- Kampania „Mój mały Everest” ma na celu pokazanie, że osoby z niepełnosprawnością potrafią wiele osiągnąć, pomimo przeszkód w postaci barier ruchowych czy intelektualnych - mówi Aleksandra Gładyś-Jakubczyk, prezes Fundacji Kochaj Mnie Po Prostu.

- Projekt przedstawia niezłomność naszych bohaterów w dążeniu do celu i satysfakcję, jaką daje im osiągniecie sukcesu. Ma uświadamiać i uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby osób z niepełnosprawnością, by w przyszłości powstało więcej możliwości, pozwalających realizować ich pasje. To nasz cel! - dodaje.

Materiał został zrealizowany przez Stowarzyszenie Sztuka Łączenia. - Realizowanie takich spotów, z takimi ludźmi i dla takiej fundacji to czysta przyjemność. Cała nasza produkcyjna załoga podeszła do tematu z wielkim szacunkiem, delikatnością, ale też uśmiechem, bo radość jaką czerpali nasi bohaterowie na planie była po prostu zaraźliwa – mówi Aleksandra Niemczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia.

Całość powstała przy wsparciu samorządu województwa świętokrzyskiego. - Wielu z nas, tych tak zwanych "pełnosprawnych" nie ma takiej energii i siły w dążeniu do celu, nie potrafi doceniać  prostych, ale i ważnych codziennych spraw. Ile razy wstając rano narzekamy, że musimy iść do pracy, a oni o tym marzą i robią wszystko, żeby te marzenia spełnić. Cieszę się, że są organizacje, które realizują takie kampanie jak ta  - dodaje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Spot powstawał w kilku lokacjach i, co bardzo istotne, wszystkie placówki przyjęły te inicjatywę z wielką otwartością i sercem. Mowa o Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka, Kieleckim Parku Technologicznym, Kinie Moskwa, Kieleckim Teatrze Tańca, Przedszkolu Samorządowym nr 27 i Restauracji Żółty Słoń.

Premiera spotu odbędzie się 31 sierpnia, o godzinie 19 na fanpage`u fundacji (Facebook/Instagram) oraz kanałach YouTube.

Projekt został dofinansowany ze środków samorządu województwa świętokrzyskiego w 2021 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO