Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Młodzieżowa rada za tańszymi egzaminami na prawo jazdy

piątek, 10 lutego 2023 13:31 / Autor: Weronika Karyś
Młodzieżowa rada za tańszymi egzaminami na prawo jazdy
Fot. Mateusz Wolski
Młodzieżowa rada za tańszymi egzaminami na prawo jazdy
Fot. Mateusz Wolski
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Młodzieżowy sejmik województwa świętokrzyskiego jednomyślnie przyjął propozycję dotyczącą ulg na egzaminy państwowe na prawo jazdy dla uczniów i studentów z regionu. Teraz projekt przeanalizuje dorosła rada.

Przypomnijmy, że władze województwa świętokrzyskiego planują podnieść opłaty za egzaminy na prawo jazdy. Obecnie przystąpienie do egzaminu teoretycznego kosztuje 30 złotych, a praktycznego – sto czterdzieści. Dokument zakłada jednak podwyżkę odpowiednio do 50 i dwustu złotych.

Młodzieżowy radny, Antoni Chudzicki zaproponował jednak, by wprowadzić zniżki dla uczniów i studentów. Zgodnie z nimi egzamin praktyczny na kategorie AM i B miałby stanieć o 50 złotych, na kategorię B1 – o 20 złotych, z kolei na kategorie A1 i A2 –  o 10 złotych i tyle samo w przypadku egzaminu teoretycznego na wszystkie powyższe kategorie.

Podczas dzisiejszej (10 lutego) sesji projekt został pozytywnie zaopiniowany przez młodzieżowy sejmik województwa świętokrzyskiego.

– Pojawiła się tylko jedna poprawka. Chodzi o studentów, którzy mogliby korzystać ze zniżek do 24. roku życia – informuje Antoni Chudzicki.

Teraz nad poprawką pochyli się dorosła rada i to ona podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO