Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Mieszkaniec gminy Zawichost jako dwudziestoczterotysięczny dołączył do programu „Czyste powietrze”

poniedziałek, 24 października 2022 15:14 / Autor: Łukasz Czerwiak
Mieszkaniec gminy Zawichost jako dwudziestoczterotysięczny dołączył do programu „Czyste powietrze”
Mieszkaniec gminy Zawichost jako dwudziestoczterotysięczny dołączył do programu „Czyste powietrze”
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wypłacił już 283 897 653 zł w ramach 22 824 wypłat. 24 października została podpisana 24-tysięczna umowa.

– Ten program jest nam dobrze znany, wielu mieszkańców już z niego skorzystało, abyśmy oddychali czystym powietrzem. Możemy się pochwalić, że nasi beneficjenci odpowiednio zareagowali i instalują najnowsze technologie, które gwarantują im bezpieczeństwo energetyczne. Pragnę także podkreślić, że pod względem wypłacanych środków znajdujemy się na trzecim miejscu w Polsce. Dziękuję samorządowcom, ponieważ jesteśmy jedynym województwem, które ma podpisane umowy ze wszystkimi gminami w regionie – zaznacza Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach.

W województwie świętokrzyskim odrzucanych jest zaledwie 1,7 procenta wniosków, średnia krajowa wynosi 6,1.

– Cieszę się, ponieważ - jak widzimy - program ten spełnia swoje zadanie. Spotykamy się co tysięczną podpisaną umowę, ponieważ chcemy pokazywać naszemu społeczeństwu, że to funkcjonuje i można z tego korzystać. Wciąż można sięgać po te niemałe środki i zmieniać jakość swojego życia oraz sąsiadów i następnych pokoleń – mówi senator Krzysztof Słoń.

Podpis pod umową nr 24 tysiące w naszym regionie złożył Gustaw Ziomek, który otrzymał dofinansowanie na pompę ciepła oraz termomodernizację.

– Wiem z rozmów z moimi mieszkańcami, że są bardzo zadowoleni z pomocy jaką otrzymują. To nie tylko pieniądze, ale także pomoc przy wypełnianiu i składaniu wniosków. Chciałabym również w imieniu mieszkańców podziękować  za szybkie uruchamianie dofinansowań – zaznacza Katarzyna Kondziołka, burmistrz gminy Zawichost.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO