Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Krwi wciąż brakuje

poniedziałek, 15 kwietnia 2024 13:15 / Autor: Maria Karyś
Krwi wciąż brakuje
Krwi wciąż brakuje
Maria Karyś
Maria Karyś

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach informuje o pilnej potrzebie oddawania krwi. Zwracają się z apelem do krwiodawców - mieszkańców naszego województwa o honorowe oddawanie tego bezcennego leku.

- Bardzo prosimy wszystkie osoby chętne do oddania krwi i zgłaszanie się do punktów poboru krwi w województwie świętokrzyskim. Banki krwi w naszym województwie mają niskie stany magazynowe. W niektórych niedobory są już niemal wszystkie grupy krwi – informuje Wojciech Markiewicz, kierownik działu marketingu i sprawozdawczości Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Krew mogą oddawać osoby między 18. a 65. rokiem życia, zdrowe, które ważą ponad 50 kilogramów. Musimy pamiętać, że krwi nie da się wyprodukować. Tylko człowiek jest jedynym źródłem tego życiodajnego leku.

Punkty, w których można oddawać krew: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach ul. Jagiellońska 66 - godziny rejestracji od 7.00 do 14.00 , w środy 7.00 do 16.30. Oddziały Terenowe w Końskich ul. Gimnazjalna 41 b, Ostrowiec Świętokrzyski ul. Świętokrzyska 22, Sandomierz ul. Schinzla 13, Skarżysko-Kamienna ul. Szpitalna 1.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO