Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

JuraPark w Bałtowie najpopularniejszą atrakcją turystyczną w regionie

piątek, 03 lutego 2023 12:33 / Autor: Weronika Karyś
JuraPark w Bałtowie najpopularniejszą atrakcją turystyczną w regionie
Urząd Marszałkowski
JuraPark w Bałtowie najpopularniejszą atrakcją turystyczną w regionie
Urząd Marszałkowski
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, jak co roku, opublikował listę atrakcji turystycznych, które w 2022 roku cieszyły się największą popularnością. Na pierwszym miejscu znalazł się JuraPark w Bałkowie. Odwiedziło go ponad pół miliona osób!

Na podium znalazła się także tężnia solankowa w Busku-Zdroju (awans z zeszłorocznego czwartego miejsca) oraz Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno (utrzymał zeszłoroczną pozycję).

– Jestem niezmiernie zadowolony z frekwencji turystów w atrakcjach turystycznych w 2022 roku. Pozyskane przez Urząd Marszałkowski dane wyraźnie pokazują, że Świętokrzyskie po zakończeniu pandemii COVID-19, staje się coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek Polaków. Świadczą o tym istotne wzrosty odwiedzalności niemal we wszystkich atrakcjach turystycznych regionu. Co istotne, według badań firmy ARC Rynek i Opinia zrealizowanych w 2022 roku na zlecenie Województwa Świętokrzyskiego, 90 proc. turystów chce wrócić w nasze strony i bardzo chętnie poleci je znajomym i rodzinie – mówi Tomasz Jamka, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Top 20 Atrakcji Turystycznych 2022 roku

atrakcjeturystyczne2022.jpg

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO