REGION
Huczny Sylwester? Dla psów niekoniecznie


Noworoczne wystrzały to coś, czego większość czworonogów panicznie się boi. Jedne płaczą, inne się chowają, a jeszcze inne… uciekają. Jak pomóc swoim pupilom w tę trudną dla nich noc? Przeczytajcie.
– W Sylwestra spacery z psami warto zaplanować przed największymi wybuchami. Wychodząc, zadbajmy o właściwe zabezpieczenie zwierzaka. Dla zwierząt płochliwych polecamy założenie tzw. podwójnego zabezpieczenia tj. szelki, obroża i dwie smycze. Na wszelki wypadek warto oznakować psa, wypisując numer telefonu pod obrożą - mówi Manuela Perez-Wojakowska z kieleckiego Schroniska.
By pomóc psom w Sylwestra najlepiej zapewnić im spokojne, bezpieczne schronienie, zamknąć i zasłonić okna, a także włączyć np. telewizję lub spokojną muzykę. Po konsultacji z weterynarzem można również podać zwierzęciu środki uspokajające.
Źródło: kielce.eu


![[FOTO] Tysiąc dębów na tysiąclecie koronacji Bolesława Chrobrego](/media/k2/items/cache/2ef792ad751a30ecf6961d038b966c8a_L.jpg)

![[FOTO] Kiermasz stroików i wiązanek w Starostwie Powiatowym w Kielcach](/media/k2/items/cache/24414a45fa3fdb856b12da588adb70a3_L.jpg)



