Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Gdzie szukać pomocy w sylwestra?

niedziela, 31 grudnia 2023 12:12 / Autor: Maciej Piętka
Gdzie szukać pomocy w sylwestra?
Gdzie szukać pomocy w sylwestra?
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Tegoroczny sylwester wypada w niedzielę, a więc dzień wolny od pracy. Gdzie szukać pomocy medycznej gdy poczujemy się gorzej?

W czasie świąt, w dni wolne od pracy czy w nocy też zdarzają się choroby. Pomocy powinniśmy szukać w najbliższej placówce nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Co ważne, w tym wypadku nie obowiązuje rejonizacja, więc możemy udać się do dowolnego miejsca świadczącego te usługi.

W Kielcach do placówek nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej należy Wojewódzki Szpital Zespolony, Kielecki Szpital Św. Aleksandra i Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Pełną listę placówek w naszym województwie zobaczysz TU.

Dyżurujący lekarze udzielają pomocy w warunkach ambulatoryjnych, ale też telefonicznie czy, w wyjątkowych przypadkach, również w domu pacjenta. Co ważne, z tej pomocy korzystamy tylko gdy nagle zachorujemy lub pogorszy się nasz stan zdrowia.

W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia należy udać się na Szpitalny Odział Ratunkowy. W stolicy województwa świętokrzyskiego są trzy takie punkty: przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, ul. Grunwaldzka 45, Szpitalu Kieleckim, ul. Kościuszki 25 i MSW, ul. Wojska Polskiego 51 oraz pobliski SOR w szpitalu w Czerwonej Górze.

Z kolei w razie w razie nagłego bólu zęba możemy skorzystać z placówek stomatologicznej pomocy doraźnej. W sobotę, niedzielę i święta są one czynne całodobowo. W województwie świętokrzyskim są to dwa miejsca: Corten Medic, Kielce ul. Legionów 3/7 (budynek stadionu piłkarskiego), tel.  537 077 676, 22 602 09 95 oraz N.Z.O.Z. Dens Lux, Starachowice, ul. Batalionów Chłopskich 6 (budynek szpitala w Starachowicach), tel.  41 273 90 98.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO