REGION
Festyn charytatywny w Żelisławicach
20 sierpnia na stadionie sportowym w Żelisławicach odbył się drugi wakacyjny festyn charytatywny, którego głównym celem była zbiórka pieniędzy na budowę świetlicy wiejskiej w Żelisławiczkach oraz integracja lokalnych organizacji pozarządowych.
Imprezę w gminie Secemin zorganizowała Fundacja na Rzecz Rozwoju Żelisławic i Żelisławiczek wspólnie z Fundacją Świętokrzyską.
Głównym celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na kontynuację budowy świetlicy w Żelisławiczkach – wszystko wskazuje na to, że będzie rekordowa kwota. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, podczas pierwszego festynu, udało się zgromadzić na ten cel ponad 9 tysięcy złotych.
Na scenie wystąpili między innymi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Włoszczowy, zespoły ludowe Skorkowianki ze Skorkowa i Przepióreczka z Żelisławic. Zwieńczeniem występów był koncert zespołu coverowego Latające Talerze z Krakowa oraz góralskiej kapeli Pogwizdani.
Na wakacyjnym pikniku, oprócz dobrej muzyki i śpiewu, nie zabrakło też małej gastronomii, sportowych rozgrywek oraz bogatej strefy zabaw dla dzieci.
W ramach cyklu wakacyjnych pikników Fundacji Świętokrzyskiej „Działamy razem” promowano również lokalne stowarzyszenia. Był to już piąty z rzędu festyn tej fundacji z ośmiu zaplanowanych na terenie naszego województwa (w tym trzech w powiecie włoszczowskim - ostatnia impreza odbędzie się prawdopodobnie 16 września w Łachowie). W ramach wydarzenia prezentowały się lokalne organizacje pozarządowe, zorganizowano strefę dla dzieci z animatorami oraz darmowe dmuchańce, watę cukrową i popcorn.
Festyn wakacyjny w Żelisławicach zgromadził wielu mieszkańców gminy Secemin i gości z zewnątrz. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja na Rzecz Rozwoju Żelisławic i Żelisławiczek przy współudziale Fundacji Świętokrzyskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach, Klubu Sportowego Zieleń Żelisławice oraz Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego Związku Harcerstwa Polskiego.
Wydarzenia w ramach projektu #DziałamyRazem są finansowane ze środków Narodowego Insytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z programu PROO.